29.10.2009 otevřeno: 1641 x

Na turnaji v Polsku porazili házenkáři Rusko

V dalším polském městě Bydgoszczi pokračoval dnes mezinárodní turnaj mužských národních celků. Po včerejší prohře o jednu branku s domácím Polskem dnes nastoupili hráči proti soupeři z Ruska.

Mezinárodní turnaj mužů – Polsko

Česko – Rusko 28:26 (14:12)

Naši házenkáři do druhého zápasu vstoupili výborně a již po pěti minutách nad Ruskem vedli 4:0. Rusové pak postupně srovnávali hru a začali náš náskok stahovat. V 18.minutě svítila na ukazateli remíza 6:6 a zápas tak začínal znovu. Otočit utkání jsme ale soupeři nedovolili a ještě do poločasu pak získali dvoubrankové vedení 14:12. Ve druhé půli jsme naši herní převahu gólově zúročili a postupně se nám podařilo získat až pětibrankový náskok. Ten jsme drželi až do 54.minuty, závěr patřil Rusku, ale na méně jak dvoubrankovou ztrátu již náš soupeř snížit nedokázal. V utkání nastoupil dnes do branky Martin Galia a vedl si výborně. Zdravotně v pořádku není Filip Jícha, který kvůli zdravotním problémům odehrál pouze prvních osm minut střetnutí. Zdatně jej ale nahradil Alois Mráz, který vstřelil v utkání šest branek.

Komentář trenéra Martina Liptáka: "odehráli jsme dobrý zápas ve kterém nás podržel brankář Galia. Minimální čas odehrál Filip Jícha, který má problémy se zády a tak si na spojce zahrál více Šulc a Mráz. Měli jsme celý zápas pod kontrolou, i když v závěru nám trošku došly síly. Příležitost dostali i další hráči a utkání zvládli výborně, přestože jsme kvůli havárii na cestě dorazili do haly až hodinu před utkáním. Problémy nám na soupeřově straně dělal pivot Cipurin a po faulech na něj střílelo Rusko často sedmimetrový hod. Ale zahráli jsme si s chutí a já jsem samozřejmě spokojen s vítězstvím.“

Nyní je český celek na cestě na večeři, po které se vydá do posledního města, které je dějištěm turnaje. V Poznani byl původně naplánovaný trénink, ale protože jsou hráči unavení a nejsou zcela zdravotně v pořádku, budou mít dopoledne volno. V šest hodin pak nastoupí proti poslednímu soupeři na turnaji Slovensku.

Sestava a branky Česka: Štochl, Galia - Nocar, Mičkal 3, Vraný 5, Kubeš, Piskač, Jícha 1, Filip, Sobol 8/2, Hynek, Říha, Šulc 4, Mráz 6, Sklenák 1

Nejlepší střelci Ruska: Igropulo 13/7, Rastvorcev 5

Sedmimetrové hody: 4/2 – 7/7, vyloučení: 2 – 2, rozhodčí: Baum, Goralczyk, diváků: 1000