16.3.2017 otevřeno: 1935 x

Reprezentantky podlehly v přípravě Rakousku 28:30

Rozdílem dvou branek prohrály české házenkářky přípravné utkání proti Rakousku v Tullnu. Pro český výběr to byl jeho první zápas od prosincového EURA ve Švédsku. V odvetě se Češky s Rakušankami poměří v sobotu v 11 hodin v Jindřichově Hradci.

Rakousko - Česká republika 30:28 (11:13)

České reprezentantky prohrály své první přípravné utkání s Rakouskem těsným dvoubrankovym rozdílem. Na rakouské půdě první poločas vyhrály 13:11, ve druhém poločase ale byly často vylučovány, soupeř navíc proti Češkám vyrukoval s dvojitou osobní obranou a český tým se dostal do ztráty, kterou už nedotáhl.

Příležitost k odplatě ale budou mít Češky už v sobotu, kdy se s Rakušankami utkají před televizními kamerami v Jindřichově Hradci.

Nejvíce branek Rakouska: Freyová 5, Logvinová 5, Huberová 5.

Sestava a branky českého týmu: Satrapová, Müllnerová - Salčáková 1, Kordovská 1, Ryšánková 2, Růčková 2, Hrbková 4, Luzumová 8, Janoušková 1, Crhová 3, Adámková, Marčíková, Andrýsková, Jeřábková 3, Malá 1.

Sedmimetrové hody: 5/1 - 7/7. Vyloučení: 5:5. Diváci: 600.

Markéta Jeřábková, spojka českého týmu: „Je to naše malá předpříprava na kvalifikaci na Turecko. Chtěly jsme si hlavně zopakovat to, co jsme odehrály jako přípravu před šampionátem. Myslím si, že se nám to podařilo. Trenér nám sice říkal, že nehrajeme na výsledek, ale bohužel jsme prohrály a na sebevědomí nám to moc nepřidá. Proto jsme rádi, že budeme hrát doma odvetu a že jim to oplatíme.“

Jan Bašný, trenér českého týmu: „Dobře jsme zahráli první poločas, většinu z toho, co jsme natrénovali, se nám dařilo převézt do hry jak v útoku, tak v obraně. V druhém poločase to byl trošičku chaos, měli jsme hodně vyloučených, hráli na nás dvojnásobnou osobní obranu. Ze strany Rakušanek to bylo dost riskantní, ale vycházelo jim to. Také proto, že hrály asi 12 až 14 minut ve druhém poločase přesilovku. Uvidíme, s čím přijdou v sobotu, nachystáme se na osobní obranu, nachystáme se na hru šesti proti sedmi, protože si to také budou určitě proti nám hrát. Připravíme si i něco jiného v útoku a uvidíme, jestli to bude fungovat.“

Zápasový program přípravy týmu žen, březen 2017

Rakousko - Česko, čtvrtek 16. března v 19.30 - výsledek 28:30 (11:13)
Česko - Rakousko, sobota 18. března v 11.00, přenos ČT Sport, Jindřichův Hradec

Nominace na přípravné soustředění v Jindřichově Hradci (13. až 18. března 2017)

Brankářky: Kudláčková Petra (Slavia Praha), Müllnerová Dominika (Baník Most), Satrapová Lucie (HK Kristianstad, SWE)

Pivoti: Adámková Petra (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Šetelíková Alena (Slavia Praha)

Levé spojky: Jeřábková Markéta (Baník Most), Kordovská Kamila (Slavia Praha), Weisenbilderová Martina (HK Kristianstad, SWE), Veronika Andrýsková (HC Zlín)

Pravé spojky: Crhová Martina (HK Kristianstad, SWE), Hrbková Michaela (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Ryšánková Helena (Stella Saint-Maur Handball, FRA)

Pravé křídlo: Fryčáková Tereza (Zora Olomouc), Janoušková Michaela (TSV Bayer 04 Leverkusen, GER), Knedlíková Jana (Györi Audi ETO, HUN)

Levé křídlo: Malá Veronika (VFL Oldenburg, GER), Salčáková Kristýna (ATH Achenheim Truchtersheim, FRA)

Střední spojka: Luzumová Iveta (Thüringer HC, GER), Marčíková Šárka (Sokol Poruba), Růčková Petra (Baník Most)

Náhradnice: Fryčáková Vendula (Zora Olomouc), Anna Gebre Selassie (Zora Olomouc), Kolářová Michaela (HC Zlín), Křičková Monika (HC Zlín), Mučková Hana (Sokol Poruba), Pokorná Tereza (Slavia Praha), Svobodová Magdaléna (Slavia Praha), Zachová Dominika (Baník Most).