17.3.2017 otevřeno: 2176 x

Juniorky sehrály se Švédskem vyrovnaný poločas, nakonec prohrály 13:19

Juniorský výběr české republiky podlehl ve svém prvním kvalifikačním zápase týmu Švédska poměrem 13:19. V úvodním zápase turnaje porazily Srbky Rakousko 26:24. Tabulku tak vedou po prvním dnu Švédky, za nimi Srbky, Češkám patří průběžně poslední místo.

Kvalifikace o postup na ME juniorek 2017

Švédsko – Česká republika 19:13 (11:8)

České házenkářky nevstoupily do zápasu proti favorizovaným Švédkám špatně. V úvodních deseti minutách se držely v minimálním vedení a švédské házenkářky musely dotahovat manko. Potom se karta otočila a za kratší konec začaly tahat Češky. Narážely na agresivní obranu Seveřanek a před poločasem jejich ztráta narostla na tři branky.

Vstup do druhého poločase se naopak českému týmu vůbec nevydařil. Během patnácti minut daly Češky jediný gól, a to hned ve 32. minutě z ruky Kovářové. Ta pak ukončila i českou střeleckou přestávku, když ve 45. minutě utkání vstřelila desátý gól českého výběru. Ani potom se brankostroj neroztočil. Výrazně produktivnější nebyly ani Švédky, přesto bylo jejich vedení stále dostačující, aby dovedly utkání k vítěznému konci za stavu 19:13.

Nejvíce branek Švédska: Thorleifsdottir 5, Larsson 4, Forsberg 3.
Sestava a branky Česka: Vašulková, Baumbachová, Svobodová, Soldánová, Galušková 2, Novotná, Kovářová 6, Jungová, Polášková, Sedláková, Brožová 1, Kalinová 2, Preslová, Večeřová, Konečná 2, Ševčíková.
Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/2. Vyloučení: 5:2. Rozhodčí: Chrzan, Janas (POL).

Nikola Kalinová, spojka českého týmu, hráčka HK Hodonín: „Při rozcvičce ze mě všechno spadlo, cítila jsem se dobře, hraju doma. Švédky jsou samozřejmě silově trochu lépe vybavené. Myslím si ale, že jsme zahrály slušný zápas. Je to prohra, to je sport, ale my jdeme dál. Trošku jsme ztuhly na začátku druhého poločasu, ale musíme se z toho poučit. Zítra nebereme nic jiného než výhru!“

Ondřej Václavek, trenér českého týmu: „Je to škoda. Před zápasem jsme bojovali se strachem, do zápasu už jsme šli s tím, že to zvládneme. Ukázalo se, že v prvním poločase jsme byli schopní hrát velmi vyrovnaně, ve druhém poločase jsme dali čtyři branky, dostali sedm. Hodnotí se to špatně, na devatenáct inkasovaných branek se běžně vyhrává, my jsme se nedokázali proti jejich dobré obraně prosadit ani sedm na šest. Musíme se připravit na další dva zápasy, které pro nás asi budou důležitější než tento. Těší mě, že jsme se s tím dokázali vyrovnat. Ve srovnání s naším posledním vzájemným měřením, zůstáváme nastejno. O šest branek skončilo naše utkání i na otevřeném mistrovství Evropy. Bohužel jsme neproměnili některé šance v útoku. Některá střelba byla vlivem únavy už trochu nepřesnější. Chyběla střelba kolem nohou brankářky. Nevím, jestli nás na začátku druhé půle dostihla únava nebo strach, že bychom mohli hrát vyrovnaně. Každopádně s prvním poločasem jsme spokojení, podpořila nás brankářka Vašulková. Mrzí mě ale výsledek. Určitě si utkání, tak jako každé, rozeberu, jestli jsme tam i my neudělali nějaké přešlapy, ale vzhledem k momentální formě hráček a jejich naladění, to bylo to nejlepší, co jsme mohli na hřišti střídat.“

Rakousko – Srbsko 24:26 (9:12)

Nejvíce branek: Berlini 6, Gangel 4, Rinner 4 – Cvijič 7, Radovič 4, Simatovič 4. Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/2. Vyloučení: 1:2. Rozhodčí: Braseth, Sundet (NOR).