18.3.2017 otevřeno: 1480 x

Češky oplatily v přípravě Rakušankám porážku, vysoko vyhrály

České házenkářky vrátily rakouskému výběru porážku ze čtvrtečního přátelského utkání a v přípravě na play-off kvalifikace o postup na MS 2017 zvítězily poměrem 35:26.

Česká republika – Rakousko 35:26 (17:11)

České házenkářky před domácím publikem bojovaly o vyrovnání nepříznivé bilance z prvního přípravného utkání s Rakouskem, v němž ve čtvrtek podlehly poměrem 28:30. Tentokrát držely Češky otěže utkání pevně v rukou od úvodních minut. Vyrovnaná byla jen úvodní desetiminutovka, potom už Češky eliminovaly střelecké pokusy Rakušanek a postupně navyšovaly své vedení. V 15. minutě to bylo 10:5 a bezpečný odstup si domácí udržovaly až do přestávky.

I po návratu z kabiny dál držely Rakousko pod tlakem. Premiérovou branku si zapsala i nová reprezentační posila Tereza Fryčáková a na začátku závěrečné patnácti minutovky to už bylo o devět. Rakouský výkon držela nad vodou Freyová, i přesto vedení Češek ještě mírně narostlo a ustálilo se na rozměru deseti gólů. Za rozhodnutého stavu oba týmy mírně polevily v tlaku, závěrečné minuty ale Češky znovu přitvrdily. Jeřábková vstřelila tři minuty před koncem svou desátou branku v zápase. Utkání už se dohrávalo, Rakušanky usilovaly alespoň o kosmetickou korekci, zápas nakonec skončil devítibrankovou výhrou českého týmu.

Sestava a branky České republiky: Satrapová, Kudláčková – Crhová, Hrbková 6, Ryšánková 3, Zachová 2, Salčáková, Růčková 2/1, Kordovská 3, Luzumová 3, Adámková 1, Marčíková, Šetelíková 2, Weisenbilderová, Fryčáková T. 2, Jeřábková 11, Malá.
Nejvíce branek Rakouska: Kovacs 5, Frey 4/2, Schefknecht 4, Huber 4.
Rozhodčí: Macho, Hájek. Vyloučení: 4:3.

Michaela Hrbková, spojka české reprezentace: „Zlepšily jsme se úplně ve všem. V bojovnosti, nasazení, v obraně, útoku. Řekly jsme si, že jim to musíme vrátit a já jsme ráda, že se nám to povedlo se vším všudy. Všechno jsme si vyzkoušely a navíc jsme vyhrály. Takový zápas dodává sebevědomí, jsem ráda, že jsme to před domácím publikem zvládly a já věřím, že jsme na Turecko dobře připravené. Ukázalo nám to, že je ještě na čem pracovat, ale nejsme na tom špatně. Teď na sobě musí zapracovat každá zvlášť v klubu, byla to naše poslední generálka. Věřím tomu, že to zvládneme.“

Jan Bašný, trenér české reprezentace: „Tento zápas byl z určitě kvalitnější. Vydrželi jsme hrát kvalitně celý zápas. Fungovala nám lépe obrana, snad kromě konce zápasu. Udělali jsme v obraně organizační změnu, která se osvědčila. Myslím, že tento zápas byl dobrý a hráčky uhrály zápas lehce. To, že jsme schopní dávat góly, to víme. Co se týká kempu, byl jsem příjemně překvapen z nových hráček, Veronika Andrýsková, Tereza Fryčáková a Dominika Zachová si uhrály své. Veronika mě přesvědčila o svých kvalitách hlavně na tréninku, v zápase pak byla trochu nervózní. Kemp jinak proběhl bez problémů, jsem rád, že se hráčky nezranily a doufám, že je to trochu nabije do dalších bojů. A doufám, že za tři měsíce se potkáme v trochu lepší formě a energii. Na začátku týdne mi hráčky připadaly hodně unavené. Neměly od šampionátu volno, v cizině hrály poháry a měly hodně nabitý program a hodně se to na nich projevilo.“

Výsledek prvního utkání (čtvrtek 16. března 2017): Rakousko - Česká republika 30:28 (11:13)