30.10.2009 otevřeno: 1613 x

Házenkáři podlehli Ivry, o třetí místo se utkají s Katarem

Druhým zápasem dnes pro český celek pokračoval mezinárodní turnaj mužských reprezentací v katarském Douhá. Náš tým dnes nastoupil proti celku US Ivry.

Mezinárodní turnaj mužů – Katar

Česko – US Ivry 24:30 (9:15)

Český celek vstoupil do zápasu velice dobře a až do stavu 7:5 si udržoval dvoubrankové vedení. Na to reagoval trenér soupeře vybráním oddechového času, který Francouze dostal do tempa. Změnou obrany soupeř náš tým nutil k chybám a díky nim se snadno dostával k brankám z rychlých protiútoků. Naopak našim hráčům se nedařilo, zahodili i několik vyložených šancí a soupeř se dostal na koně. V poločase vedl o šest branek a v tom druhém se dostal dokonce již do osmibrankového vedení. To mu zaručovalo postup do zápasu o třetí příčku. Náš tým se ale nevzdal, na posledních deset minut nahradil v první půli dobře chytajícího Mrkvu brankář Slabý a díky jeho zákrokům se českému celku podařilo snížit až na rozdíl pěti branek. Ivry pak opět získalo sedmibrankové vedení a bylo zpět v zápase o třetí místo, ale brutální zákrok bývalého karvinského hráče Indjiče na našeho Jiřího Motla přinesl sedmičku a po jejím proměnění v závěrečné minutě se z postupu do zápasu o třetí příčku radovali naši házenkáři.

Komentář trenéra Jiřího Miky: „začátek utkání nám vyšel a dokázali jsme si vybudovat mírné vedení. Po změně soupeřovy obrany z 1:5 na 0:6 se nám ale přestala dařit kombinační hra a klesla také naše střelecká úspěšnost. To umožnilo soupeři získat výraznější brankový náskok. Nám se vydařil závěr utkání, kdy jsme zariskovali a dokázali díky tomuto stylu hry snížit náskok soupeře. Velký podíl na dobrém výsledku měl brankář Miloš Slabý, po jehož zákrocích jsme vsítili několik branek z rychlých protiútoků. To nám pomohlo, protože na postavenou obranu z dvoumetrových hráčů soupeře jsme se jen velice těžko prosazovali.Zítra narazíme na Katar, který zde předvádí poněkud zákeřnou házenou, takže mám z tohoto utkání trochu obavy.“

Čeští házenkáři se zítra v boji o třetí místo utkají s Katarem, ve finále na sebe narazí týmy Portugalska a Egypta. O 5.-6.příčku budou bojovat Itálie a US Ivry.

Sestava a branky Česka: Slabý, Mrkva – Diviš, Horák 3, řezníček, Bečvář 6/3, Polášek 3/1, Petrovský, Motl 5, Lehocký 3, Třeštík 1, Linhart 3, Brykner, Mika, Požárek,

Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/5, vyloučení: 4 – 6