30.10.2009 otevřeno: 1804 x

Na turnaji v Polsku vítězství nad Slovenskem

Posledním zápasem dnes uzavřeli své účinkování na mezinárodním turnaji v Polsku čeští házenkáři. Jejich dnešním soupeřem byl tým Slovenska. V posledním turnaji pak svedlo Rusko a Polsko souboj o první příčku celého turnaje.

Mezinárodní turnaj mužů v Polsku

Česko – Slovensko 31:27 (16:13)

Čeští házenkáři si od počátku utkání se Slovenskem udržovali 2-4brankový náskok. V zápase chtěli trenéři šetřit ne zcela zdravého Filipa Jíchu, ale protože se v utkání zranil Mráz (výron v kotníku), musel Jícha do druhé půle nastoupit. Po vyhraném prvním poločase, který skončil 16:13 pro český celek, se naši hráči přestali na chvíli koncentrovat a Slovensko našich chyb využilo k rychlým protiútokům a snížení na rozdíl jedné branky. Český tým ale znovu zabral v obraně a protiútokem svému soupeři opět odskočil na bezpečný brankový rozdíl.

V posledním zápase porazilo Rusko domácí Polsko 35:30 a celý turnaj vyhrálo. Náš tým skončil na druhé příčce, třetí je Polsko. Čtvrté místo obsadilo Slovensko.

Komentář trenéra Martina Liptáka: „v průběhu turnaje nás trápila zranění a nemoci našich hráčů, která se nevyhnula Zdráhalovi, Hrstkovi i Jíchovi s Mrázem. Příležitost mohli dostat další hráči, v dobrém světle se ukázal Šulc, po delší době se v reprezentaci představil Piskač a odehrál dobrá utkání. Musím ocenit výborný přístup všech hráčů k této akci, jediným záporem bylo časté cestování. Jinak byl turnaj výborně zorganizovaný a hraný ve vynikající atmosféře. Je jen škoda, že v prvním utkání s Polskem, ve kterém jsme měli navrch, jsme nakonec nedokázali bodovat. Ale udělali jsme velký kus práce před blížícím se mistrovstvím Evropy.“

Sestava a branky Česka: Galia, Štochl – Nocar 2, Mičkal 1, Zdráhala, Vraný 1, Kubeš 1, Piskač 3, Jícha 5, Filip 4, Sobol 7, Hynek, Říha, Šulc 4, Hrstka, Mráz, Sklenák 3

Nejlepší střelci Slovenska: Zaťko 4, Tarhai 3, Nižňan 3, Hruščák 3

Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/4, vyloučení: 6 – 4, rozhodčí: Baum, Goralzyk, diváků: 1500