31.10.2009 otevřeno: 3031 x

Házenkáři po vítězství nad Katarem třetí

Výborného výsledku dosáhlo družstvo reprezentace mužů na turnaji v Kataru. Ze třech zápasů si připsalo dvě výhry a obsadilo konečné třetí místo.

Mezinárodní turnaj Katar

Česko – Katar 28:22 (14:12)

Začátek zápasu nám nevyšel a soupeř se dostal do vedení o tři branky. Mírný náskok si Katar udržoval zhruba do 20.minuty. Pak se v naší brance chytil Mrkva a položil základ otočení skóre v náš prospěch. Našim házenkářům se podařilo zlepšit hru v obraně a díky ní se dostávali k brankám z rychlých protiútoků. Ve druhém poločase se Kataru opět podařilo utkání srovnat, ale pak mu již došly síly a jeho nedisciplinovanosti jsme využili k získání rozhodujícího násoku. Závěr utkání byl již zcela v režii českého celku, který nakonec zvítězil 28:22 a získal vynikající třetí příčku. Brankově se na vítězsví podílel i brankář Miloš Slabý, který sice poslední sedmičku českého celku neproměnil, ale z odraženého míče se již nemýlil.

Komentář trenéra Jiřího Miky: „začátek utkání nám nevyšel. Dobré zákroky Mrkvy, přechod do protiútoku a dohrávání míčů do křídel, kterým se dařilo úspěšně zakončovat, byly základem otočení skóre v náš prospěch. Pokud bych měl turnaj celkově zhodnotit, tak ve složení, ve kterém jsme sem odcestovali, je třetí místo vynikající úspěch. Byl to pro naši rezervu výborný test a i díky výbornému přístupu hráčů se nám podařilo uspět. Především vítězství nad plným celkem Portugalska je velice cenné a někteří z hráčů určitě ukázali, že jsou perspektivní i pro „A“ tým. Jsem rád, že jsme mohli tento turnaj absolvovat a určitě je to ku prospěchu nejen národního celku, ale takové akce by měly v co největší míře absolvovat i naše kluby.“

Sestava a branky Česka: Slabý 1, Mrkva – Motl 7, Lehocký, Polášek, Horák 1, Petrovský 2, Bečvář 7/5, Mika, Brykner, Řezníček 2, Diviš, Linhart 5, Třeštík 1, Požárek 2

Sedmimetrové hody: 6/5 - 5/5, vyloučení: 9 – 5