4.4.2017 otevřeno: 1057 x

Češi znají soupeře pro boj o Final4 v Lize mistrů a Poháru EHF

Filip Jícha se po roce opět utká o Final4 Ligy mistrů s Kielem. St. Raphael Jurky a Stehlíka bude o Final4 Poháru EHF bojovat s Melsungenem, Štochlovo Füchse Berlín se střetne s maďarským KC Grungfos Tatabanya.

Čeští házenkáři, mající šanci získat v letošní sezóně některou z evropských trofejí, znají své soupeře pro rozhodující klání o vrcholné podniky Final4 v Lize Mistrů i Poháru EHF. V nejprestižnější klubové soutěži házenkářského světa má mezi osmi nejlepšími týmy česká házená zástupce v podobě Filipa Jíchy, jehož Barcelona bude po roce o účast na Final4 opět bojovat proti někdejšímu Jíchovu zaměstnavateli, THW Kiel. Čtvrtfinále LM je na programu v druhé polovině dubna, Jícha v barcelonském dresu nejprve zamíří do Sparkassen Areny, odveta je na programu v Barceloně, která si účast ve čtvrtfinále zajistila přímým postupem ze základní skupiny. Kiel si jej vybojoval v osmifinálovém německém souboji proti německému mistru Rhein-Neckar Löwen. Lvi sice v prvním zápase na půdě Kielu zvítězili 25:24, v odvetě ale na domácí palubovce Zebrám o dvě branky podlehli 24:26.

Výsledky osmifinále Ligy mistrů ZDE

V soutěži už skončily Kielce, které obhajovaly vítězství v loňské Lize mistrů, ale v osmifinále dvakrát prohrály s francouzským Montpelier. V osmifinále byly hned tři francouzské kluby, dva z nich se potkaly ve vzájemném souboji. Nantes sice v prvním utkání proti favorizovanému PSG dokázalo uhrát remízu, v odvetě si už ale postup s přehledem zajistil hvězdný celek z Paříže. Důstojně se Ligou mistrů rozloučil budoucí zaměstnavatel Pavla Horáka - běloruský Brest podlehl dvakrát těsně Flensburgu. Vedle Francie a Německa bude mít dva klubové zástupce v soutěži také Maďarsko a to v podobě Veszprému a Szegedu, Veszprém čeká ve čtvrtfinále Montpelier, Szeged narazí na PSG.

Složení čtvrtfinále Ligy mistrů ZDE

V Poháru EHF se do čtvrtfinále díky sobotní výhře nad Štochlovými berlínskými Liškami 27:21 probojovali Miroslav Jurka a Jan Stehlík se St. Raphaelem. Na zaváhání francouzského vicemistra naopak na dálku čekal Michal Kasal, který se svými Granollers, sice obsadil po výhře na půdě dánského Midtjyllandu druhou příčku ve své skupině, ale jako jediný tým z druhých příček ve skupinách do čtvrtfinále nepronikl. „Mrzí nás to, toužili jsme před týdnem zvládnout domácí zápas Göppingenem, ale ten nám nevyšel, pak už jsme to neměli ve svých rukou,“ říká Michal Kasal, který do Granollers zamířil před sezónou z Barcelony. St. Raphael po výhře nad německým Füchse Berlín narazí na další německý klub, Melsungen. Mezi nejlepších osm týmů pronikly celkem čtyři německé kluby, zmíněný Göppingen si dokonce vybojoval přímo účastnické místo na Final4 turnaji. Štochlovy Lišky se o postup na tuto akci utkají s maďarským KC Grungfos Tatabanya. Final4 hrané jako LIQUI MOLY EHF Cup Finals 2017 bude hostit EWS Arena v Göppingenu ve dnech 20. a 21. května, předprodej vstupenek byl již zahájen.

Složení čtvrtfinálových dvojic Poháru EHF ZDE

Petr Štochl je v Poháru EHF ve hře o další klubový úspěch, Martin Galia se svým Górnikem Zabrze vypadl ve 3. kole s finským Cocksem. Foto: A. Wipf.

O víkendu vedle Michala Kasala skončila pouť letošním ročníkem evropských pohárů i Luďkovi Fabiánovi z Šaly. Šala, obdobně jako v osmifinále Považská Bystrica s Čechy Motlíkem, Chudobou a koučem Strakou, nestačila na nizozemský JMS Hurry-Up. Na půdě soupeře před týdnem sice prohrála přijatelným čtyřbrankovým rozdílem, ale stejně dopadla i sobotní odveta na palubovce slovenského klubu.

Výsledky čtvrtfinále Challenge Cupu ZDE

Češi v zahraničních klubech hrající evropské poháry 2016/17
hráčka / hráč / trenér klub / odkaz na bilanci v evropských pohárech 2016/17 soutěž fáze další
Číp Tomáš* Tatran Prešov (SVK) Liga mistrů skupina konečné 4. místo ve skupině, 9 b, 21 branek
Fabián Luděk HKM Šala (SVK) Challenge Cup QF vyřazení: JMS Hurry-Up 56:66
Galia Martin* Górnik Zabrze (POL) Pohár EHF 3. kolo 2 záp., vyřazení: Cocks (FIN), 49:59
Hrstka Jakub* Tatran Prešov (SVK) Liga mistrů skupina konečné 4. místo, 9 b, 46 branek, 1 x All-stars kola
Chudoba Radim* MŠK Považská Bystrica (SVK) Challenge Cup  L16 4 záp. / 29 branek, vyřazení: Hurry-Up (NED), 49:51
Jícha Filip FC Barcelona LASSA (ESP)  Liga mistrů QF 10 záp. / 5 branek, soupře pro QF: THW Kiel (GER)
Josef Jan* HV KRAS/Volendam Pohár EHF 1. kolo 2 záp. / 6 g, vyřazení: Chambéry SH (FRA), 39:67
Jurka Miroslav Saint-Raphael Var Handball (FRA)  Pohár EHF QF 8 záp. / 20 branek, soupeř pro QF: Melsungen (GER)
Kasal Michal Fraikin BM. Granollers (ESP) Pohár EHF skupina 8 záp. / 9 branek
Kašpárek Stanislav* Balatonfüredi KSE (HUN) Pohár EHF 2. kolo 2 záp. / 11 g, vyřazení: Pfandi Winterthur (SUI), 48:50
Motlík Radek* MŠK Považská Bystrica (SVK) Challenge Cup  L16  4 záp., vyřazení: Hurry-Up (NED), 49:51
Petrovský Leoš* KS Azoty-Pulawy (POL) Pohár EHF  3. kolo  1 záp. / 0 branek, vyřazení: Benfica (POR): 52:53
Sobol Jan* KS Azoty-Pulawy (POL) Pohár EHF  3. kolo  2 záp. / 0 branek, vyřazení: Benfica (POR): 52:53
Stehlík Jan Saint-Raphael Var Handball (FRA) Pohár EHF  QF  7 záp. / 9 branek, ve hře o QF
Straka Václav* MŠK Považská Bystrica (SVK) Challenge Cup   L16  vyřazení: Hurry-Up (NED), 49:51
Štochl Petr Füchse Berlin (GER) Pohár EHF  QF  postup do QF, soupeř Tatabaya (HUN)
Trtík Rastislav* Tatran Prešov (SVK) Liga mistrů  skupina  konečné 4. místo, 9 b
Zdráhala Ondřej* TSV St. Otmar St. Gallen (SUI)  Challenge Cup  L16  3 záp. / 19 branek, vyřazení: Šala (SVK): 55:57