11.6.2017 otevřeno: 1548 x

Dorostenci s Poláky úspěšní i v odvetě

Také ve druhém mezistátním zápase proti stejně starým Polákům uspěli čeští házenkáři do 19 let a v Kopřivnici si po včerejší výhře 32:23 připsali výhru 27:23 (13:13). Nejvíce branek si připsali Klíma s Harabišem.

Vítězně se s kategorií dorostenecké reprezentace rozloučili svěřenci trenérské dvojice Pauza – Hladík. Po včerejší jednoznačné výhře nad Polskem si ve dnešní dopolední odvetě připsali také druhý skalp účastníka nadcházejícího MS hráčů do 19 let a v Kopřivnici zdolali Poláky 27:23 (13:13). Také dnes měli dobrý nástup do zápasu, ale soupeř otočil záhy po konci první desetiminutovky, kdy pěti brankami v řadě zvrátil skóre z 2:5 na 7:5. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu 13:13 a o tom, že i druhý zápas skončí výhrou mladých Čechů, rozhodla pro změnu podařená pasáž domácích po konci první desetiminutovky půle druhé. V ní to byli Pauzovi svěřenci, kdo pěti góly v řadě určil ráz zbytku zápasu a z nerozhodného stavu 16:16 odskočil na 21:16. Opakovaně pak Češi vedli o šest branek, naposledy ještě po gólu Valouška v 56. minutě 27:21. Soupeř v závěru už jen kosmeticky upravil na konečných 27:23. Nejlepšími českými střelci dnes byli šestibrankoví Klíma s Harabišem. „Výsledky a výkony nejen z této akce ale i předchozího kempu v Novém Veselí nám potvrdily vnitřní pocit, že jdeme správnou cestou, a že je patrný v našem projevu progres. Poláci za sebou mají na jaře dobré výsledky a naše výhry tady v Kopřivnici byli přesvědčivé a cenné,“ hodnotí nejen dvojici zápasů aktuálního víkendu trenér Pavel Pauza.

ČR – Polsko 27:23 (13:13), dorostenci U19, 11. června 2017, Kopřivnice
Sestava a branky ČR: Studený, Drápela, Štefanič – Patzel 1, Skalický, Klíma 6, Nantl 2, Režnický 2, Hozman, Valoušek 1, Zelenka 2, Harabiš 6, Hradecký 1, Krčál, Janíček, Polášek 4/3, Přibyl, Svoboda 2
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 2 – 3. Rozhodčí: Kosa, Vangelis.