14.6.2017 otevřeno: 2348 x

Fanoušci byli fantastičtí, i díky nim jsme to zvládli, říká po výhře nad Islandem kouč Kubeš

Hektické poslední minuty, tlak, nervozita, ohlušující fandění červených brněnských tribun. A nakonec šťastná tečka. Český tým zvítězil nad výběrem Islandu 27:24 a trenér Daniel Kubeš chválil nejen kanonýra Babáka, ale i oba gólmany a bojovnost celého týmu.

Po dobře rozehraném úvodu to nakonec bylo drama do posledních minut. Jak jste je prožívali?

Poslední minuta byla hektická, byl jsem nervózní. Cítil jsem, že poslední momenty v náš prospěch. Island nás tlačil. Díky Babákovi jsme měli fantastické akce, a to nejen v poslední minutě. Fantastický výkon podali i naši brankáři a to, myslím si, rozhodlo. Bohužel se nám nepodařilo splnit předsevzetí, co se týče útoku. Poslední chvilky zápasu už byly na vůli a na morálu. Fanoušci ale byli fantastičtí a díky nim jsme to zvládli.

Tento zápas byl hodně o Tomáši Babákovi?

Tomáš je už dlouhou dobu jeden z nejdůležitějších hráčů a tahoun týmu. Takže odpovědnost na něm byla dnes velká. Má za sebou sezonu v Bundeslioze, hraje stabilně a dobře. Takže si věřil.

K postupu je tedy už teď blizoučko, ne?

Nevím, kdy se bude hrát zápas Našich soupeřů. Zítra? Takže počkáme. Já nejsem moc dobrý na počty. To nebyla moje silná stránka. Skóre ze vzájemných zápasů ale máme lepší s Islandem a Ukrajinou.

Jaké jsou šance, že Makedonie zítra vyhraje na Ukrajině?

Nedokážu to odhadnout. Myslím si, že si všechny čtyři týmy udrží domácí sílu a bude rozhodovat vzájemný poměr.

Island dnes hodně zabral ve druhém poločase. V čem byl největší rozdíl?

Nedokázali jsme ve druhém poločase dát stejnou efektivitu naší útočné hry. Pustili jsme Island k jeho nejsilnější stránce, což je přechod ve druhé vlně. Mají spoustu hráčů, kteří jsou dobří v rozhodování. Získávali lehké příležitosti, kdy jsme se nestačili vrátit. Jak jsme se dostali na postavenou obranu, tak jsme byli schopni to udržet.

Islandský tým je dnes trochu jiný než dřív...

Island je v přestavbě. Mají spoustu vynikající hráčů. Chvíli to trvá, než se dají dohromady. U nás byla podobná situace před dvěma roky. Je to jen otázka času, kdy bude Island hrát na špici.

Jak byste okomentoval výkon brankáře Mrkvy a střídání Galii, který dnes podal také dobrý výkon?

Myslím si, že Galia už byl fyzicky na konci sil. Cítil jsem, že už toho má dost. Bylo to předpřipravené, jako to bylo v posledních zápasech, kdy to Martin rozjel skvěle a Tomáš to dochytal.

Atmosféra byla ohlušující. Jak se vám v tomto prostředí hrálo?

Nic jsem do posledních chvil neslyšel. Člověk to nevnímá a soustředí se na situace, které by pomohly, abychom zápas vyhráli. Hluk mi nevadí. A fanoušci nás skvěle podporovali.

Kvalifikační zápas o postup na mistrovství Evropy proběhl pod záštitou primátora statutárního města Brna pana Ing. Petra Vokřála