3.7.2017 otevřeno: 1141 x

Vstup do European Open pro Čechy úspěšný

Přes nervózní úvod čeští reprezentanti do 17 let zdolali na úvod otevřeného ME své věkové kategorie Finy 27:17 (10:6). Zářil zuberský gólman Šimon Mizera, který duel odchytal s více než padesátiprocentní úspěšností.

Svěřenci Aleše Kořínka a Petra Babáka vstoupili vítězně do European Open v Göteborgu. Na úvod zdolali před bezmála 700 diváky Finy o deset branek, přestože v zápase nehráli ani jednu přesilovou hru a nezahrávali ani jeden sedmimetrový hod. Český tým ustál nervózní první poločas, díky skvělému Šimonu Mizerovi v brance zlomil odpor soupeře a v druhé půli už jasně dominoval. Šimon Mizera odchytal utkání s více než padesátiprocentní úspěšností (19 zákroků), jeho bratr Bohdan se pak zapsal dvakrát mezi střelce. Nejvíce branek v českém dresu vsítili Jakub Flajsar (4) a Tomáš Piroch (6). Střelecky se prosadilo hned 11 hráčů české sestavy! Do boje o konečné 1. až 8. místo postoupí z každé ze čtyř základních skupin dva nejlepší týmy. O postupu a případné výhodnější pozici v následném boji o semifinále rozhodnou  z pohledu budoucí české dorostenecké reprezentace zápasy proti Bělorusku (dnes od 16.00 hod.) a Islandu (zítra od 12.00 hod.).

ČR – Finsko 27:17 (10:6), European Open 2017, Göteborg (SWE)
Sestava a branky ČR: Mizera Š., Votava – Lefan 3, Piroch 6, Mizera B. 2, Cvikl, Drbohlav 3, Noworyta 1, Mazur 1, Čejka 1, Koleček, Flajsar J. 4, Očkovič, Šachl 1, Sedlák 3, Krušberský 2.
Vyloučení: 2 – 0. Rozhodčí: Kirs, Sitnikov (RUS).