6.8.2017 otevřeno: 1913 x

Dorostenky v přípravě dvakrát podlehly Rakušankám

Dvě přípravná utkání odehrály v Jindřichově Hradci české reprezentantky do sedmnácti let. V závěrečné přípravě před startem dorosteneckého šampionátu v Michalovcích dvakrát prohrály s Rakušankami, jejich výkony jsou ale i tak před EUREM podle trenéra Červenky příslibem.

„Jako noc a den se lišily dva zápasy, které jsme odehrály v jindřichohradecké hale se stejným soupeřem a velmi podobným výsledkem,“ začal své hodnocení závěrečné přípravy trenér Michal Červenka. České házenkářky odehrály v sobotu a v neděli v Jindřichově Hradci po jednom zápase s výběrem Rakouska. „V prvním nás soupeř dostal na lopatky záhy - nedařilo se nám ani v útoku, ani v obraně, a tak jsme brzy začali výsledkově ztrácet. Největší rozdíl byl desetigólový. Naše vzepětí podpořené změnou obranného systému a několika rychlými útoky přerušila přestávka. Celý druhý poločas si soupeř udržoval poločasový náskok, v posledních minutách jej dokázal ještě navýšit. Nepodařilo se nám odhodlání ze šatny a rozcvičky přenést na hřiště. Pro náš výkon těžko hledat měřítka, nedařilo se celému týmu, chybělo nasazení a emoce. A pokud jsme se začali přibližovat, ukázala se naše další slabina - neproměnili jsme vyloženou šanci,“ popisoval první nevydařené utkání trenér Červenka.

Svůj tým se tak snažil maximálně připravit ne odvetu, která měla tým před šampionátem psychicky podpořit. „Nepodařený zápas jsme rozebrali a dali si před nedělní odvetou tři dílčí úkoly. Po utkání konstatuji, že dva ze tří jsme splnili. Ač jsme téměř po celý jeho průběh prohrávali, nechyběla našemu výkonu chuť, bojovnost a nasazení. Zkrátka jsme jej emočně zvládli i za pomoci neúnavných fanoušků určitě lépe. I přes velký počet obdržených branek jsme zaznamenali posun v obranné činnosti. Vyhrávali jsme osobní souboje a soupeř měl cestu přes naší postavenou obranu daleko těžší než v prvním zápase. Co se nezměnilo, byl počet jednoduchých technických chyb. Ten nás v konečném důsledku stál lepší výsledek. Soupeř je nemilosrdně trestal z rychlých útoků. První série přišla za stavu 6.6, soupeř odskočil na 6:12 než se nám podařilo dokončit útočnou akci a dopravit míč do branky. Po poločase jsme právě díky obranným zákrokům a útočné spolupráci s pivotem rychle vyrovnali na 19:19. Bohužel šanci jít do vedení jsme si nechali vzít právě jednou z našich zkažených přihrávek. Vyrovnávali jsme ještě na 22:22, pak soupeř začal znovu trestat naše útočné chyby a pomalu, ale jistě odskakovat až na konečný rozdíl,“ přiblížil český kouč druhý ze soubojů.

I tak ale není s výkony svých svěřenek nespokojen a v následujících dnech tým odcestuje do Michalovců v pozitivní náladě. „Oba zápasy byly zakončením naší společné přípravy na EURO na Slovensku. V Jindřichově Hradci absolvovaly hráčky sedm náročných tréninkových jednotek. Jako odreagování od házené a těžkého tréninku hráčky navštívily místní aquapark a v pátek měly možnost vyfotit se v místním muzeu fotografie ve středověkých kostýmech. Hlavní náplní však jednoznačně byla házená a blížící se šampionát. V jeho prvním utkání se střetneme se Švédskem, a tak jsme pracovali i na rozborech hry tohoto soupeře. Hráčky odjíždějí ze srazu velmi unavené, ale kromě několika drobných svalových šrámů zdravé. Možná se únava projevila v sobotním nepovedeném zápase, ale stejně náročné pro ně budou i následující dny na EURU. Proto je dobře, že přes noc dokázaly na špatné zapomenout a předvést výkon, který je příslibem,“ uzavřel hodnocení Michal Červenka.

Česko – Rakousko 27:36 (11:17)

Sestava a branky: Vařechová, Novotná, Řezáčová - Smetková 4, Vítová, Franková 4, Oravcová 2, Šmrhová 2, Vavroušková 4, Hubová 2, Stříšková 1, Grabcová 5, Issová 1, Protivánková, Olšová 1, Hynková 1, Ševčíková, Rožková, Novičichina
Sedmimetrové hody: 5/4 - 1/1, vyloučení: 1:3.

Česko – Rakousko 29:34 (15:19)

Sestava a branky: Vařechová, Novotná, Řezáčová - Smetková 7, Vítová, Franková 3, Oravcová, Šmrhová 2, Vavroušková 7, Hubová, Stříšková 4, Grabcová 4, Issová, Protivánková 1, Olšová 1, Hynková, Ševčíková, Rožková, Novičichina.
Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/1, vyloučení: 5:5.