10.8.2017 otevřeno: 2444 x

Dorostenky v prvním zápase šampionátu podlehly Švédsku

Dlouho udržely české reprezentantky krok s favorizovanými Švédkami, Seveřanky ovládly až závěrečnou čtvrtinu utkání a zapisují si na úvod výhru 23:19 po poločase 9:9. Český tým se v pátek utká s Francií. DOPLNĚN KOMENTÁŘ TRENÉRA.

EURO W17 2017 Michalovce

Česká republika – Švédsko 19:23 (9:9)

České reprezentantky na úvod šampionátu v Michalovcích jen těsně podlehly favorizovanému výběru Švédska. Po většinu prvního poločasu se přitom Češky držely před soupeřem. Nechyběla jim bojovnost a odhodlání a Švédky jen těžko hledaly recept na českou hru. Hráčky s lvíčkem na dresu se držely dlouho ve dvoubrankovém vedení (5:3, 6:4), před poločasem ale Švédky vyrovnaly a do kabin se šlo za stavu 9:9.

V úvodu druhého poločasu se opět český tým několikrát dostal do vedení, závěrečná čtvrtina zápasu ale nakonec přece jen patřila švédskému týmu. Ten si pět minut před koncem pojistil náskok trefou do prázdné branky a do závěrečné pětiminutovky se vstupovalo za stavu 20:15 pro Seveřanky. Přitom Češky v utkání proměnily všech sedm nařízených sedmiček. Téměř pětibrankový odstup si už Švédky udržely až do závěru zápasu, který pro ně vyzněl poměrem 23:19.

Nejužitečnější hráčkou zápasu byla vyhlášena česká brankářka Sabrina Novotná.

Michal Červenka, trenér českého týmu: "První co mne napadá po skončení utkání je - škoda. Nasazení bylo enormní, odhodlání a chuť jakbysmet. Projevilo se to hlavně v obraně. V ní jsme tvořili pro soupeřky dlouho téměř neprostupnou hráz. Co prošlo, chytila pozorná brankářka Novotná. Díky tomu jsme se drželi téměř 50 minut ve vedení. O co lépe jsme bránili, o to hůře jsme se prosazovali v útočné fázi. Těžko jsme hledali vhodnou střeleckou pozici. A když se nám to povedlo, nebyla naše koncovka vždy stoprocentní. Nepomohli jsme si příliš ani rychlým přechodem do útoku. Právě útočné nepřesnosti pak umožnily soupeřkám otočit zápas. Lze říct že jsme ověřili, co je v našich silách. Máme základní stavební kameny toho, jak se chceme na Euru prezentovat. Ale máme za sebou teprve první zápas. A další důležité teprve přijdou. Zítra nás čekají Francouzky. Jejich hra je založená na individuálních schopnostech. A je ještě rychlejší než hra našeho dnešního soupeře. Je to další výzva. Dnes rozebereme naší hru, zítra se probudíme do francouzského dne."

Sestava a branky: Řezáčová, Novotná - Hubová 5, Vavroušková 4, Franková 3, Grabcová 2, Issová 1, Protivánková 1, Ševčíková 1, Smetková 1, Stříšková 1, Hynková, Novichikhina,, Olšová, Oravcová, Šmrhová.
Nejvíce branek Švédska: Dano 7, Andersson 5.
Sedmimetrové hody: 7/7 – 4/3, vyloučení: 5:3. Rozhodčí: Lidacka, Lesiak (POL)