11.8.2017 otevřeno: 1649 x

Dorostenky na EURU v Michalovcích podlehly Francii 19:24

České reprezentantky podlehly ve druhém utkání na ME házenkářek do 17 let Francii rozdílem pěti branek. V neděli se tým utká ve třetím a posledním zápase základní skupiny s výběrem Rumunska, aktuálním lídrem skupiny. DOPLNĚN KOMENTÁŘ TRENÉRA A TABULKA SKUPINY C.

EURO W17 2017 Michalovce

Česká republika – Francie 19:24 (8:12)

Českým reprezentantkám se v jejich druhém vystoupení na ME v Michalovcích nepodařilo zachytit hru soupeřek tak, jako v prvním zápase proti Švédkám. Francouzky se dostaly do vedení a o poločase už držely čtyřbrankový náskok 12:8. Českému týmu se nepodařilo toto manko zkorigovat ani ve druhém poločase. Rozdíl mezi týmy se držel ve čtyř až pětibrankovém rozměru, pět minut před koncem to bylo 17:22. Až dvě minuty před koncem se Češky k soupeřkám přiblížily na rozdíl tří tref 19:22, závěrečné momenty zápasu ale opět lépe zvládly Francouzky. Zapsaly si tak výhru 24:19.

Rumunsko, Francie i Švédsko tak po dohrání zápasu českého reprezentačního týmu měly na kontě po jednom vítězství, Češky zůstávaly bez bodu. Další body si zapíše tým Švédska nebo RUmunsko po dohrání zápasu, který odstartoval v 15.30.

Michal Červenka, trenér českého týmu: "I přes odhodlání jsme nezachytili úvod utkání. V obraně to ještě šlo, ale útok narážel na připravenou obranu soupeře. Chyběl nám hlavně pohyb a moment překvapení. Za stavu 2:9 jsme našli odvahu, další dvě branky v rychlém sledu ze spojky nás nastartovaly. Do poločasu jsme stáhli rozdíl na čtyři branky. Ve druhé půli jsme hráli vyrovnanou partii. Bohužel jsme se nepřiblížili na dostřel - nejblíže byl několikrát rozdíl třech branek. V důležitých okamžicích jsme vyrobili několik jednoduchých chyb a pár našich střel skončilo na tyčích. Příslibem do dalších zápasů bylo oživení v útočné činnosti. Zítra je volný den. Během něj potrénujeme a připravíme se na naše poslední vystoupení v základní skupině proti Rumunsku. To se tu zatím prezentuje velmi vyspělými výkony, v nichž se opírá o hru výrazných osobností. "

Sestava a branky Česka: Novotná, Řezáčová - Franková 3, Šmrhová 3, Grabcová 2, Hynková 2, Oravcová 2, Hubová 1, Issová 1, Olšová 1, Protivánková 1, Smetková 1, Stříšková 1, Vavroušková 1, Novichikhina, Ševčíková.
Nejvíce branek Francie: Moore 8, Leblevec 5, Jacques 4.

Sedmimetrové hody: 2/2 - 6/2. Vyloučení: 6 (ČK Novichikhina) - 3. Rozhodčí: Sa M., Sa V. (POR).