13.8.2017 otevřeno: 1247 x

Češky na závěr bojů základní skupiny remizovaly s Rumunskem

Češky vybojovaly remízu v souboji s lídrem tabulky základní skupiny C. S Rumunkami se rozešly smírně 27:27. I tak ale ve skupině Češky skončily poslední.

EURO W17 2017 Michalovce

Česká republika – Rumunsko 27:27 (16:15)

Obětavost, rvavost a ohromná aktivita ve všech oblastech hry zdobila výkon českého týmu v prvním poločase utkání proti Rumunkám. Bylo to poslední vystoupení českého týmu v základní skupině, ve které dosud nezískaly ani jediný bod. Proti Rumunkám, průběžnému lídrovi skupiny, který porazil Francii i Švédsko, si vypracovaly až čtyřbrankový náskok, vlastními nepřesnostmi se však o náskok připravily a o poločase to tak bylo jen o gól.

Ve druhé půli Rumunky hru otočily, Češky zaostávaly o dvě branky. Dokázaly však zmobilizovat síly a hru vyrovnaly, v závěru však chyběl poslední krok k tomu, aby si připsaly výhru nad soupeřem. Češky v souboji s Rumunkami remizovaly 27:27.

Sestava abranky Česka: Řezáčová, Novotná - Franková 5, Vavroušková 5, Stříšková 4, Smetková 3, Grabcová 2, Oravcová 2, Protivánková 2, Hynková 1, Issová 1, Ševčívkocá 1, Šmrhová 1, Hubová, Novichikhina, Olšová.

Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/2. Vyloučení: 3:3.