15.8.2017 otevřeno: 1580 x

České házenkářky vybojovaly na EURU v Michalovcích první vítězství

Dorostenky slaví na východě Slovenska první vítězství. Po dramatickém závěru zvítězily nad týmem Srbska poměrem 21:20. DOPLNĚN KOMENTÁŘ TRENÉRA ČERVENKY A FOTOGALERIE.

EURO W17 2017 Michalovce

Česká republika – Srbsko 21:20 (11:8)

České házenkářky tahaly za delší konec po většinu utkání. Otevřely skóre a soupeřkám odskočily na 3:1. Srbky sice vyrovnaly, český tým se šel poradit a vzal zpět výraznější náskok, když ve 23. minutě vedly 10:6. O poločase držely pak české házenkářky tříbrankové vedení 11:8.

I ve druhé půli si český tým držel od soupeřek odstup, bylo to 17:13 a 18:16, v závěrečných minutách ale došlo na drama. Za stavu 20:19 se týmy šly poradit a Srbky v poslední minutě dokázaly vyrovnat. Rozhodující branku vsítila dvanáct sekund před koncem Karolína Ševčíková a Srbky ještě bojovaly o bod, vyrovnat ale nestačily a Češky slavily vítězství 21:20.

Sestava a branky Česka: Novotná, Řezáčová – Ševčíková 5, Vavroušková 5, Franková 3, Grabcová 2, Stříšková 2, Hubová 1, Issová 1, Protivánková 1, Novichikhina, Olšová, Oravcová, Smetková, Šmrhová.
Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/2. Vyloučení: 6 (ČK Franková):3. Rozhodčí: Duplii, Kaverina (UKR).

Michal Červenka, trenér českého týmu: "Trvalo nám deset minut, než jsme překonali soupeřovu obranu a vstřelili několik branek v řadě. Tím jsme utkání nejen vyrovnali, ale dostali se do vedení. Po zkušenostech z předchozích utkání našeho soupeře jsme věděli, že se snadno nevzdává. Bohužel to potvrdil i v našem a náš čtyřbrankový náskok pár minut před koncem srovnal. Jsem rád, že naše úsilí přineslo nakonec ovoce v podobě vítězného gólu.
Výkon nebyl tak podařený jako v předchozím zápase. Chyběla nám odvaha a lehkost v útočné fázi. Na překonání obrany soupeře jsme se hrozně nadřeli. Naštěstí nás podržely základní kameny naší hry - obrana s brankářkou a odhodlání. Vítězství jsme v tomto zápase vybojovali. Stálo nás spoustu sil,ale stálo to za to.
Stejný zápas očekáváme i zítra. Se Slovenkami se navzájem těžko něčím překvapíme. Rozhodovat tak budou znovu maličkosti, chuť a bojovnost. Vyzkoušeli jsme si pocit vítězství. Je příjemný a určitě se ho nechceme jen tak lehce vzdát."