16.8.2017 otevřeno: 1217 x

Dorostenky podlehly Slovensku, zahrají si o třinácté místo

Nejlépe třinácté skončí Češky na EURU házenkářek do 17 let v Michalovcích. Neudržely dobře rozehraný zápas a po poločase 13:10 podlehly Slovensku poměrem 18:21. DOPLNĚN KOMENTÁŘ TRENÉRA.

EURO W17 2017 Michalovce

Česká republika – Slovensko 18:21 (13:10)

České házenkářky výborně rozehrály zápas proti Slovensku. Rychle se ujaly vysokého pětibrankového vedení 11:6 a až krátce před přestávkou se Slovenkám podařilo korigovat na 10:13. To ve druhém poločase to bylo o něčem jiném. Už v 36. minutě se Slovenky dotáhly na rozdíl gólu a ve 44: minutě vyrovnávaly na 16:16. V ten moment se český tým zasekl. Ve zbývající patnáctiminutovce vsítily české dorostenky už jen pouhé dvě branky. Slovenky odskočily na 19:16, po poradě sice Češky dvěma brankami korigovaly na 18:19 v 53. minutě, vyrovnat nebo otočit skóre už ale nedokázaly. Naopak Slovenky si dalšími dvěma trefami výhru pojistily.

I remíza by přitom Češkám stačila k tomu, aby bojovaly v závěru turnaje o umístění na 9. až 12. místě. Český tým si tak po porážce se Slovenskem v pátek a v sobotu zahraje pouze o nejlépe třinácté místo na turnaji.

Sestava a branky Česka: Novotná, Řezáčová – Franková 4, Vavroušková 4, Hubová 2, Hynková 2, Oravcová 2, Stříšková 2, Issová 1, Šmrhová 1, Grabcová, Novichikhina, Olšová, Protivánková, Ševčíková, Smetková.

Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 5:4. Rozhodčí: Korja, Metsämäki (FIN).

Michal Červenka, trenér českého týmu: "Prvních dvacet minut bylo excelentních. Náš stroj se zadrhl paradoxně v naší přesilovce za stavu 9:4. Prohráli jsme jí a soupeř se dostal na tříbrankovy rozdíl. Ve druhé půli jsme ještě deset minut hájili náš náskok. Nicméně v této době se začala rozpadat naše útočná hra. Nejprve se propadla do neúspěšných individuálních akcí, pak se spojky rozhodly přenést odpovědnost na pivota a křídla. Nic z toho nebylo úspěšné, vytratila se odvaha. V poslední destiminutovce jsme navíc hráli tři oslabení a tak se prostor na otočení výsledku zmenšil."

Program bojů o 13. až 16. místo

Rakousko - Srbsko 18. srpna 12.30

Česká republika - Chorvatsko 18. srpna 15:00

O 15. místo: Poražený Rakousko/Srbsko - Poražený Česká republika/Chorvatsko 19. srpna 12.30

O 13. místo: Vítěz Rakousko/Srbsko - Vítěz Česká republika/Chorvatsko 19. srpna 15.00