18.8.2017 otevřeno: 1248 x

Češky podlehly Chorvatsku, na EURU sedmnáctek si zahrají o předposlední místo

O konečnou 15. příčku budou v sobotu ve 12.30 bojovat české házenkářky na EURO 2017 házenkářek do 17 let v Michalovcích a znovu se přitom utkají se Srbkami. V pátečním duelu totiž nestačily Češky na Chorvatsko, kterému podlehly 22:26, Srbky podlehly Rakousku.

EURO W17 2017 Michalovce

Česká republika – Chorvatsko 22:26 (11:13)

České házenkářky nezačaly zápas nejlépe, Chorvatky si rychle vypracovaly tříbrankový náskok (2:8) a přestože Češky ztrátu ještě v prvním poločase zkorigovaly na rozdíl gólu, do šaten se šlo za stavu 11:13 a vedení držel chorvatský tým. Ve druhé půli se Češkám zpočátku také nedařilo. Jejich ztráta narostla na pět gólů a Chorvatky byly na koni (14:19). Na začátku závěrečné patnáctiminutovky se Češky chytly a zkorigovaly ze stavu 15:21 nejprve na 17:21, načež se Chorvatky šly poradit, a následně na 19:21. Tím si vynutily další chorvatský time-out, ten už ale přinesl své ovoce. Třemi brankami v ředě Chorvatky znovu odskočily na 24:19 a na další korekci už Češky nenašly dost sil. Chorvatky pak držely své vedení ve čtyřbrankových rozměrech a porážkou 22:26 odsoudily český tým k boji o konečné patnácté místo.

Při svém posledním vystoupení na šampionátu se Češky znovu utkají se Srbskem, jediným týmem, který dokázaly na turnaji porazit (21:20). Snad bude i odveta tohoto souboje úspěšná, Srbky nepoznají na EURU chuť vítězství a Češky vybojují konečné patnácté místo.

Michal Červenka, trenér českého týmu: "Chvíli nám trvalo než jsme se dostali do utkání. V té době jsme především prohrávali osobní souboje v obraně. Druhá polovina prvního poločasu byla ve znamení našeho náporu. Dostali jsme se poprvé a naposledy do vedení 11:10. Bohužel jsme před poločasem dvakrát trefili tyč a soupeř nás znovu přetlačil. Nedůrazná koncovka a chyby v naší obraně umožnily soupeři odskočit na 21:14. Se změnou obranného systému přišla naše poslední šance - snížili jsme na 21:19. Pak soupeř dvakrát prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a bylo po šanci.
Příčinou naší porážky byly kromě chyb v obraně některé netakticky zakončené útočné akce. Prohráli jsme, zklamání je velké. Uvidíme, jak se nám podaří sestavit družstvo na zítřejší duel. Dlouhý šampionát si vybírá svou daň v podobě zdravotních problémů některých hráček."