18.11.2009 otevřeno: 1528 x

Katastrofální začátek již juniorky nedohnaly

Ke druhému zápasu proti týmu Norska nastoupily dnes české juniorské házenkářky ve sportovní hale v Polance. Po včerejší prohře 23:37 chtěly proti soupeři dosáhnout lepšího výsledku.

Přátelské utkání juniorky

Česko - Norsko 21:33 (6:22)

Bohužel začátek zápasu vyzněl pro české barvy doslova katastrofálně. Norsko náš tým zaskočilo vysunutou obranou, se kterou si hráčky nedokázaly vůbec poradit a po 16.minutách svítil na ukazateli málo vídaný stav 1:15! Vysunutá obrana soupeře nutila český celek k technickým chybám a když už jsme dokázali proniknout obranou soupeře, nabídnutou šanci ke vstřelení branky jsme neproměnili. V poločase tak norský celek vedl 22:6, ale naštěstí se českým hráčkám podařilo ve druhé půli zvýšit střeleckou produktivitu i zlepšit celou předváděnou hru. Postupně jsme snižovali hrozivý náskok soupeře a druhou půli dokonce vyhráli poměrem 15:11. Norsko nakonec v utkání celkově zvítězilo 33:21 a potvrdilo tak svoji kvalitu.

Po dvojici přátelských zápasů dochází k částečné obměně kádru, jak jsme vás již informovali v nedělním článku. Část hráček, které doplnily nové spoluhráčky, pokračuje na mezinárodní turnaj do Polska, kde se utká se seniorským celkem USA a stejně starými výběry Polska a Norska. Více k celé akci najdete v článku zde.

Komentář trenéra Michala Červenky: "Po nevydařeném začátku zápasu jsem hráčkám říkal, že je potřeba hrát tak, jako by zápas začínal znovu od nuly a bojovat o každou branku. Nebylo možné se ohlížet na skóre a v dalším průběhu se nám podařilo hru se soupeřem srovnat. Ve druhé půli jsme změnili především obrannou hru, ve které jsme přidali na agresivitě. Naše defenziva pak nutila soupeřovy hráčky ke střelbě z nepřipravených pozic a s těmi si již Dederlová poradila. Díky dobré obraně jsme se také dostávali k rychlému protiútoku a to jak v první tak i ve druhé vlně. Je potěšitelné, že se nám ve druhém poločase podařilo vyrovnat soupeři jak po silové tak i po rychlostní stránce a hráčky ze sebe konečně setřásly nervozitu. Norsko i přes vysoké vedení bojovalo a prohra ve druhé půli jim byla očividně nepříjemná. Celkově jsme se ve druhé půli opírali o výkon brankařky Dederlové, mezi tahouny patřila Mýlková a Richvalská. Důležitou práci v obraně předvedla Šviráková a Adámková."

Sestava a branky Česka: Dederlová, Melichová - Adámková 3, Burdová, Cedidlová, Ficová, Jandásková 1, Jedličková 2, Kubáčková 2, Mýlková 5, Nudni, Raková 1, Richvalská 4, Romanczinová, Šviráková 1, Talašová 2

Sedmimetrové hody: 4/2 - 5/3, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Švidrnoch, Kosa

Kompletní fotogalerii ke druhému utkání od Alexe Wipfa najdete zde.