27.10.2017 otevřeno: 2349 x

Dorostenci na turnaji v Kielcích podlehli Polsku rozdílem šesti gólů

Poměrem 26:32 prohráli čeští dorostenci na turnaji v Polsku s domácím výběrem. V sobotu se utkají s Běloruskem.

Turnaj Kielce: Polsko – Česká republika 32:26 (16:12)

Čeští mladíci nevstoupili do utkání dobře. Na začátku utkání nedokázali proměňovat ani vyložené šance a poločas skončil 16:12 pro Poláky. Ve druhé půli si domácí tým udržoval od českých házenkářů odstup a své vedení ještě navýšil.

„Do utkání se nám bohužel nepodařilo zapracovat věci, které jsme s hráči řešili na tréninkovém kempu v Kopřivnici. Snažili jsme se do hry zapojit nové hráče, snažili jsme se pracovat na konkrétních problémech v obraně i v útoku. Bohužel jsme dnes nepodali optimální výkon,“ komentoval utkání po zápase trenér Aleš Kořínek.

Češi se v Polsku poměří ještě s týmy Běloruska a Makedonie.

Nejvíce branek Polska: Jakubowski 6, Dadej 5, Styrcz 4.
Sestava a branky Česka: Mizera Š., Krušberský, Musálek 1, Flajsar 3, Zamarski, Mizera B., Kupa 8, Cvikl 3, Drbohlav 1, Václav 2, Noworyta 5, Lefan, Hofírek, Štohanzl, Očkovič 2, Holubec 1.
Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/5. Vyloučení: 7:3.

Nominace dorostenců pro kemp v Kopřivnici a turnaj v Kielcích v Polsku 24. – 29. října 2017

MIZERA Šimon (HC Zubří), ŠTOHANZL Martin (TJ Sokol Nové Veselí), MUSÁLEK Pavel (SKP Frýdek Místek), FLAJSAR Radek (TJ Sokol Nové Veselí), MIZERA Bohdan (HC Zubří), KRUŠBERSKÝ Jakub (Dukla Praha), KUPA Jan (TJ Sokol Nové Veselí), FLAJSAR Jakub (TJ Sokol Nové Veselí), DRBOHLAV Štěpán (HBC Jičín), CVIKL Martin (SSK Talent 90 Plzeň), LEFAN David (HC Zubří), OČKOVIČ Adam (KH Kopřivnice), HOFÍREK Tomáš (STM Olomouc), HOLUBEC Karel (Lokomotiva Louny), NOWORYTA Nikolas (HCB Karviná), VÁCLAV Vojtěch (TJ Sokol Nové Veselí), ZAMARSKI Alexandr (HCB Karviná), ŠACHL Lukáš (HBC Jičín).

Náhradníci: ČEJKA Mikuláš (Melsungen), CÁB Jakub (HC Zubří), ERBES Filip (TJ Sokol Nové Veselí),BŘEZINA Martin (Dukla Praha), MAZUR Matěj (SKP Frýdek Místek), NOLČ Lukáš (SSK Talent 90 Plzeň), JETENSKÝ Tomáš (Lovosice), ŠKALDA Jan (Dukla Praha), POLÁČEK Jaromír (TJ Náchod), GRULICH Jakub (TJ Sokol Nové Veselí), KOLEČEK Josef (HC Zubří).