28.10.2017 otevřeno: 1575 x

Dorostenci v Polsku remizovali s Bělorusy

Čeští házenkáři si na turnaji v Kielcích zlepšili pozici po úvodní prohře s Poláky remízou s výběrem Běloruska. V neděli se utkají s Makedonci.

Turnaj Kielce: Bělorusko – Česká republika 29:29 (15:18)

Čeští reprezentanti si utkání proti Bělorusku dobře rozehráli. Hned v prvním poločase si vypracovali náskok a do druhého poločasu si nesli tříbrankové vedení. Ve druhé půli byli střelecky o něco úspěšnější Bělorusové, kteří dokázali ztrátu dotáhnout a s českým výběrem remizovali poměrem 29:29. I přesto si český výběr, který střelecky táhli Kupa s Hofírkem, vysloužil od trenérů pochvalu.

Nejvíce branek Běloruska: Nikaonvich 6, Kozel 5, Samoila 5, Chyzhyk 5.
Sestava a branky Česka: Mizera Š, Krusberský 3, Musalek 1, Fajsar, Zamarski, Mizera B. 2, Kupa 7, Cvikl, Drbohlav, Václav 1, Noworyta 2, Lefan, Hofírek 8, Stohanzl, Očkovic 4, Holubec 1.
Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1. Vyloučení: 5:5.

Aleš Kořínek, trenér českého týmu: „Do zápasu proti týmu Běloruska jsme dnes vstoupili dobře. Dařilo se nám v obranné fázi a dokázali jsme si připravovat šance v postupném útoku hlavně v prostoru spojek, kde jsme příležitosti i využívali. V průběhu celého utkání jsme podali dobrý týmový výkon. V dalším zápase bychom chtěli zlepšit obranu v prostoru křídel a také zpřesnit hru v přesilovkách.“

Nominace dorostenců pro kemp v Kopřivnici a turnaj v Kielcích v Polsku 24. – 29. října 2017

MIZERA Šimon (HC Zubří), ŠTOHANZL Martin (TJ Sokol Nové Veselí), MUSÁLEK Pavel (SKP Frýdek Místek), FLAJSAR Radek (TJ Sokol Nové Veselí), MIZERA Bohdan (HC Zubří), KRUŠBERSKÝ Jakub (Dukla Praha), KUPA Jan (TJ Sokol Nové Veselí), FLAJSAR Jakub (TJ Sokol Nové Veselí), DRBOHLAV Štěpán (HBC Jičín), CVIKL Martin (SSK Talent 90 Plzeň), LEFAN David (HC Zubří), OČKOVIČ Adam (KH Kopřivnice), HOFÍREK Tomáš (STM Olomouc), HOLUBEC Karel (Lokomotiva Louny), NOWORYTA Nikolas (HCB Karviná), VÁCLAV Vojtěch (TJ Sokol Nové Veselí), ZAMARSKI Alexandr (HCB Karviná), ŠACHL Lukáš (HBC Jičín).

Náhradníci: ČEJKA Mikuláš (Melsungen), CÁB Jakub (HC Zubří), ERBES Filip (TJ Sokol Nové Veselí),BŘEZINA Martin (Dukla Praha), MAZUR Matěj (SKP Frýdek Místek), NOLČ Lukáš (SSK Talent 90 Plzeň), JETENSKÝ Tomáš (Lovosice), ŠKALDA Jan (Dukla Praha), POLÁČEK Jaromír (TJ Náchod), GRULICH Jakub (TJ Sokol Nové Veselí), KOLEČEK Josef (HC Zubří).