20.11.2009 otevřeno: 1326 x

Juniorky podlehly Polsku

České juniorské reprezentantky dnes nastoupily k prvním zápasu mezinárodního turnaje v Polsku. Jejich úvodním soupeřem byl domácí výběr, který nakonec náš tým dokázal porazit o tři branky.

Mezinárodní turnaj Polsko

Česko – Polsko 22:25 (12:14)

První poločas byl dlouho vyrovnaný, když se obě družstva střídala ve vedení. Českému celku se podařilo získat tříbrankový náskok, ale ten dokázal náš soupeř vymazat a získat naopak vedení o čtyři branky. To se nám podařilo do konce první půle snížit na polovinu a do šaten šly Polky s vedením 14:12.

Našemu celku se bohužel nepodařil vstup do druhé půle a Polsko se dostalo až do pětibrankového vedení. To se mu dařilo udržovat po celou druhou půli, až v závěru se našemu celku podařilo v přesilové hře snížit. I díky dvojnásobné osobní obraně polských hráček jsme nakonec se soupeřem prohráli 22:25. Výsledek mohl být ještě příznivější, kdyby se českým juniorkám podařilo v závěru proměnit několik výhodných střeleckých šancí.

Ve druhém zápase se zítra utkáme se seniorským celkem USA.

Komentář trenéra Michala Červenky: „Je to naše první porážka s Polskem v mládežnických kategoriích, ale určitě je dobře, že přišla teď než až v průběhu kvalifikace na mistrovství světa. V dnešním zápase jsem byl určitě spokojenější s obrannou fází naší hry než s fází útočnou. Dlouho se nám dařilo narušovat stereotypní akce soupeře, ale bohužel jsme se nevyvarovali některých individuálních chyb. Zároveň jsme v útoku vyprodukovali jednoduché technické chyby, které ale spíše pramení z nervozity některých hráček. Přeci jen se u některých z nich jednalo o vůbec první utkání v juniorském celku. V útočné fázi jsme se až příliš nadřeli na branku, když naší hře scházela lehkost. Po celé utkání jsme se opírali o kvalitní výkon Dederlové v brance, stabilní výkon podaly Mýlková s Adámkovou. Ve velice dobrém světle se ukázaly hráčky ročníku 1992 a 1993 a to především Pekařová na rozehrávce.“

Sestava a branky Česka: Dederlová, Roháčková – Raková, Nudni 2, Mýlková 4, Weisenbilderová 2, Pekařová 3, Konigová 1, Adámková 2, Richvalská 3, Oroszová 1, Vaňková 3, Ficová, Jandásková 1

Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/3, vyloučení: 2 – 2

Barbora Mýlkova (CZE), Natalie Nowicka (POL/15) a Milena Kot (POL/6) v utkání juniorských celků