22.11.2009 otevřeno: 1264 x

Na závěr turnaje juniorky podlehly Norsku

AKTUALIZOVÁNO - Třetím zápasem zakončily dnes juniorky svoje vystoupení na mezinárodním turnaji v Polsku. Jejich posledním soupeřem byl největší favorit turnaje tým Norska. S tímto celkem se již české házenkářky utkaly ve dvou přátelských zápasech v Polance a dvakrát v nich byl úspěšnější severský celek.

Mezinárodní turnaj juniorek -Polsko

Česko – Norsko 23:33 (11:16)

Komentář trenéra Michala Červenky: "Brzký začátek utkání (hrálo se od 9hod) lépe svědčil našemu týmu. Využili jsme zkušeností z předchozích utkání a připravili se na očekávaný styl norské hry. Díky tomu se nám dařilo držet největší norskou zbraň - přechod do rychlého útoku po našich chybách - po 22 minut prvního poločasu na uzdě. Do té chvíle jsme si udržovali sice malý, ale přeci jen brankový náskok. Hra v útoku byla nápaditá, používali jsme systém hry podle taktických pokynů, čímž jsme soupeře donutili mimojiné ustoupit i od své obrany 3:3. A ta nám v minulém zápase dělala největší problémy. Pak jsme si však vybrali obvyklou chvilku nesoustředěnosti a umožnili soupeři obrátit vývoj utkání. Impulsem tentokrát bylo naše dvojnásobné vyloučení. K němu se přidaly v rychlém sledu tři neproměněné šance a soupeř dotáhl poločasový obrat až na vedení o 5 branek.

Cílem druhého oločasu bylo nepolevit v úsilí a vyvarovat se zbytečných chyb, které soupeř nekompromisně trestá. Bohužel hned na počátku jsme opět hráli dvojnásobné oslabení a tak si soupeř vybudoval pohodlný osmibrankový náskok. Naše poslední vzepětí přišlo okolo poloviny druhého poločasu, kdy jsme upravili na poločasový rozdíl (15:20). Bohužel se jej nepovedlo udržet a soupeř potvrdil své kvality.

Ze všech tří utkání s tímto soupeřem bylo toto nejpovedenější a to nejen výsledkově. Hráčky ze sebe setřásly zbytečný ostych a předváděly úseky, na které bylo radost pohledět. A to jak v ůtoku, tak i v obraně. Bohužel narozdíl od špičkového soupeře jsme tyto střídali s úseky plnými nevynucených chyb, neproměněných šancí a v neposlední řadě i zbytečných vyloučení. A v nich pak na hřišti dominoval jeden celek, mistryně Evropy z Norska."

Sestava a branky Česka: Dederlová, Roháčková – Raková, Mýlková 4, Pekařová 2, Weisenbilderová 2, Königová 2, Kubáčková 8/7, Adámková 1, Richvalská 3, Oroszová, Marčíková, Vaňková, Ficová, Jandásková 1

Sedmimetrové hody: 8/7 – 8/4, vyloučení: 4 - 2