23.11.2017 otevřeno: 1264 x

Češky na úvod turnaje v Chebu těsně podlehly Rakousku

Těsným jednobrankovým rozdílem podlehly české reprezentantky výběru Rakouska. V úvodním zápase turnaje přehrály Norky Švýcarsko a vedou turnajovou tabulku. DOPLNĚN KOMENTÁŘ TRENÉRA JANA BAŠNÉHO.

Do utkání nenastoupily z účastnic kempu ve Františkových Lázních hráčky Kolářová, Galušková, Knedlíková, Malá a Kudláčková. České házenkářky odstartovaly turnaj v Chebu velmi dobře. Rychle se ujaly vedení 4:1 a náskok před soupeřem si udržovaly prakticky celý poločas. Střelecké síly rozložil tým rovnoměrně do všech pozic, skórovala Luzumová, Kordovská, Salčáková, Adámková i Jeřábková se Zachovou (12:8). Ve 20. minutě se ale obraz hry změnil. Rakušanky se dotáhly na rozdíl branky 11:12 a tým trenéra Bašného se šel poradit. Po oddechovém český tým sice znovu soupeři odskočil na rozdíl tří tref 14:11, Rakušanky se ale stále držely v dostřelu a v posledních vteřinách před přestávkou Logvinová vyrovnávala na 14:14.

Ve druhé půli Češky soupeřkám zprvu znovu mírně odskočily, vždy, když polevily v tlaku, ale Rakušanky vyrovnaly (18:16, 20:20) a ve 47. minutě zápasu se dokonce ujaly minimálního vedení 23:22. Češkám se nedařilo dostat zpátky do hry a jejich ztráta narostla na tři branky 22:25. V dostřelu soupeři český tým držela Jeřábková, pět minut před koncem ze sedmičky přiblížila Češky na rozdíl gólu Luzumová (25:26), přičemž o minutu později rovněž ze sedmičky česká kanonýrka vyrovnala na 26:26. Vedení Rakušankám vrátila Freyová s Huberovou (26:28) a český tým se musel začít bát o výsledek utkání.

Bašný ale do hry poslal opět Hrbkovou, zákrokem tým podržela Satrapová a Češky měly šanci zvrátit utkání. Nedokázaly jí však využít, půl minut před koncem vedly Rakušanky o branku a pro přípravu závěrečného útoku si vybraly oddechový čas. Nedokázaly jej sice proměnit, na vyrovnání už ale českému týmu stejně nezbyl čas, a tak ve svém úvodním vystoupení na turnaji český výběr prohrál rozdílem jedné branky 27:28.

V prvním zápase turnaje podlehly Švýcarky Norsku 20:27 (15:11). Na konci prvního dne tak vedou turnajovou tabulku norské házenkářky.

Česká republika – Rakousko 27:28 (14:14)

Branky Česka: Salčáková 3, Kordovská 4, Hrbková 3, Luzumová 7, Adámková 1, Zachová 3, Jeřábková 6.
Nejvíce branek Rakouska: Frey S. 8, Huber 6, Dedic 5.
Vyloučení: 2:3. Diváci: 950.

Jan Bašný, trenér české reprezentace: „Věděli jsme, že to bude vyrovnané utkání. Rakušanky mají teď velmi kvalitní tým. Nejsem úplně spokojený s výsledkem a ani s výkonem našeho týmu. Bylo tam hodně slabých, hluchých míst jak v obraně, tak v útoku. Přestože jsme dali hodně gólů, hrozně moc střel bylo z nepřipravených pozic, hodně se ke slovu dostávala individuální hra. V obraně bylo také mnoho chyb a projevovala se velká nedisciplinovanost s odraženými míči. Rozdíl na začátku zápasu jsme udělali tím, že jsme dobře bránili a nastříleli jsme několik snadných gólů z protiútoků. Ve chvíli, kdy začala být naše obrana méně agresivní, hra se vyrovnala a na konci poločasu se Rakušanky dostaly do hry. Byla to naše nedisciplinovaná hra, vyloučení, to bylo takticky velmi špatně zahrané a s hráčkami si to rozebereme. Prohrávali jsme o tři branky, skoro jsme se se dotáhli, ale gól chyběl. Ale je rozhodně lepší, že jsme o branku prohráli teď, a ne za deset dní na začátku šampionátu. Spokojený nejsem, ale máme ještě dva zápasy a pak týden na další přípravu.“