2.12.2017 otevřeno: 1221 x

Češky v úvodním zápase na mistrovství světa porazily Argentinu

Češky se v Německu uvedly výhrou. Do utkání proti Argentině, jedinému neevropskému týmu ve skupině, vstupovaly v roli favorita a svou úlohu zvládly. V utkání zvítězily poměrem 28:22.

MS v házené žen 2017: Česká republika – Argentina 28:22 (15:9)

Češky nezačaly utkání vůbec dobře. Úvodní dvě branky zápasu vsítily Argentinky a až Hrbková v 5. minutě otevřela skóre i na české straně. Český tým se pak ve 12. minutě ujal vedení 4:3 a pak se spustila branková smršť dirigovaná Luzumovou a Hrbkovou. Tým navíc podpořila zákroky i brankářka Satrapová, a tak to pět minut před koncem zápasu bylo už o sedm gólů 13:6 a vysoký šestibrankový náskok si Češky nesly i do kabiny.

Výborně jim pak vyšel úvod druhé půle, kdy navýšily svůj náskok už na devět gólů 18:9. Trenér Bašný tak ve druhé půli za prakticky rozhodnutého stavu mohl točit sestavou a na hřišti vystřídat většinu lavičky. Deset minut před koncem to bylo o deset, v závěru ale Argentinky využily polevení českého tlaku ke korekci. Dotáhly se na rozdíl šesti gólů, na víc jim nezbyl čas ani síly.

Sestava a branky Česka: Satrapová, Müllnerová, Kudláčková – Galušková, Ryšánková 7, Salčáková 2, Maňáková 2, Kordovská, Hrbková 6, Luzumová 4, Adámková, Marčíková, Šetelíková 3, Zachová 2, Jeřábková 2, Malá.
Nejvíce branek Argentiny: Mendoza 4, Gavilan 3, Urban Medel 3.
Rozhodčí: Koo, Lee (KOR). Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 2363.

Jan Bašný, trenér českého týmu: „Gratuluji svým hráčkám k vítězství, ale také gratuluji Argentině k předvedené hře. Vítězství je důležité a doufám, že naše hra se bude v průběhu šampionátu stále více zlepšovat. V tomto zápase jsme udělali hodně chyb z nekoncentrovanosti. Ztracené míče, neproměněné šance… Cílem bylo vyhrát zápas, o skóre nešlo. Šlo nám o to, abychom síly a herní čas rozložili na víc hráček, aby ty „rozdílové“ hráčky v uvozovkách byly na zítřejší zápas s Polskem dobře připravené. Máme pět zápasů v sedmi dnech a to se snažíme od začátku zohledňovat při střídání. Z tohoto pohledu to splnilo účel, ale mohlo to být lepší. Myslím ale, že se to bude s lepšími soupeři zlepšovat.“