3.12.2017 otevřeno: 2060 x

Markéta Jeřábková: Zlepšili jsme obranu a proměňovali brejky, to byl klíč k výhře

Česká republika dokázala vyhrát i svůj druhý zápas na světovém šampionátu v Polsku. Češky vyzvaly v neděli odpoledne favorizované Polky, které v prvním duelu dokázaly překvapit Švédsko. Přestože svěřenkyně trenéra Jana Bašného dlouhou dobu v zápase prohrávaly, v posledních patnácti minutách dokázaly zápase zcela otočit a zvítězit 29:25. Osm gólů v zápase dala Markéta Jeřábková.

Markéto, dokázali jste porazit favorizované Polky. Jak moc emotivní zápas to podle vás byl?

Druhý poločas byl rozhodně emotivnější, než ten první, tam jsme se spíše tak nějak probouzeli (směje se). Jsem ráda, že se nám podařilo nakonec dotáhnout ten zápas do vítězného konce.

V jakém momentě přišel zlom? Přece jenom jste prakticky celý zápas dotahovali náskok soupeřek...

Ve druhé půli začal celá náš tým hrát lépe v obraně, získávali jsme tam pár balónů a z následných brejků jsme dávali góly. To byl asi klíčový okamžik.

Sama jste na palubovce výraznou měrou přispěla k výhře českého týmu, nasázela jste soupeřkám osm branek. Jak jste se při zápase cítila?

Je to především díky celému týmu, snažím se hrát kolektivně. Myslím, že se nám to zatím celkem daří. Úplně tak nezáleží na tom, kdo dá góly. Ale samozřejmě to člověka potěší.

Polsko se pak celkem složilo v momentě, kdy jste přebraly otěže zápasu. Čím to bylo?

V kabině jsme si před zápasem s trenéry říkali, že Polsko včera odehrálo velmi těžký zápas se Švédskem, které je muselo stát spoustu sil. My jsme v úvozovkách hráli lehčí utkání s Argentinou. Nejspíš se tak u nich začala koncem druhého poločasu projevovat značná únava.

Máte na kontě dvě vítězství, budete teď klidnější?

Nálada v kabině bude určitě dobrá, na druhou stranu víme, že světový šampionát je teprve na začátku. Musíme bojovat dál!