5.12.2017 otevřeno: 1194 x

České házenkářky poprvé na MS prohrály, ve druhé půli nestačily na Švédky

První poločas zápasu proti Švédsku vycházel Češkám skvěle, ve druhém poločase Švédky vývoj zápasu otočily. České reprezentantky tak poprvé na mistrovství světa prohrály. FOTOGALERIE.

MS v házené žen 2017: Česká republika – Švédsko 32:36 (18:16)

První poločas vyšel českým házenkářkám skvěle. Dobře bránily, výborně chytala brankářka Satrapová a české kanonýrky držely český tým ve vedení. Po patnácti minutách hájily Češky čtyř až pětibrankové vedení a Švédky jen těžko hledaly recept na českou hru. Lépe se seveřankám vedlo až v samotném závěru poločasu, kdy zkorigovaly ztrátu na pouhé dvě branky.

Ve druhé půli bylo pak všechno jinak. Už dvě minuty po jejím začátku Švédky vyrovnaly na 18:18 a pak už to byly jen Češky, kdo dotahoval soupeřův náskok. Ten byl zpočátku minimální, jedno až dvoubrankový, sedm minut před koncem ale nebezpečně narostla na pět branek a Češkám už se nedařilo vysoké manko dostatečně zkorigovat a vrátit se do hry o vítězný výsledek. Švédky si vedení udržovaly, Češky už nepustily blíž než na rozdíl tří gólů a to ani přes dobrý střelecký výkon Jeřábkové s Luzumovou.

Sestava a branky Česka: Satrapová, Kudláčková, Müllnerová – Galušková, Ryšánková 2, Salčáková, Maňáková, Kordovská 2, Hrbková 4, Luzumová 9, Adámková 4, Marčíková, Šetelíková 1, Zachová 2, Jeřábková 6, Malá 2.
Nejvíce branek Švédska: Mellegard 6, Westberg 6, Gulldén 6.
Rozhodčí: Alpaidze, Berezkina (RUS). Sedmimetrové hody: 4/6 – 1/1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 2 600.