5.12.2017 otevřeno: 1424 x

"V závěru nám došly síly," přiznává Veronika Malá

Velmi slibně rozehraný zápas nakonec české hráčky nedokázaly dotáhnout do zdárného konce. Přestože svěřenkyně trenéra Jana Bašného vedly v prvním poločase dokonce o pět branek, druhé dějství přineslo švédský uragán, na který nebyla Česká republika schopna reagovat. Příčiny neúspěchu se snaží popsat křídlo Česka – Veronika Malá.

Bylo to utkání plné branek a diváci v hale a u televizních obrazovek se jistě nenudili. Češky měly duel velmi dobře rozehraný, nakonec však zkušenější Švédky zabraly a v jednu chvíli i pětibrankové manko dokázaly stáhnout. „Odehrály jsme perfektní první poločas, kde jsme vedly o dva góly. Ve druhé půli, no... Nevím, co se stalo. Švédky nasadily rychlou hru po gólů a nám pravděpodobně došly síly,“ říká Veronika Malá.

Do druhého poločasu šly Češky s dvoubrankovým náskokem, ten ale prohospodařily. Možná v tom hrály roli dva předchozí zápasy, které jim sebraly síly „Ke konci zápasu už byla na naší straně cítit únava,“ přiznává Malá, která se v zápase dvakrát trefila do sítě soupeřek.

Snaha a bojovnost se českému týmu rozhodně upřít nedala. Hráčky hledaly skulinky, kudy se dostat ke střele. V obraně je ale Švédky častokrát přehrály. „Ve druhém poločase jsme se snažily zareagovat, chtěly jsme opět hrát 1:5. Moc to ale nezafungovalo. Škoda,“ snaží se vysvětlit česká hráčka.

„Druhá půle byla úplně jiná. Švédky hrály hrozně rychle, zato my jsme absolutně nestíhaly dozadu. Asi nám došly síly,“ znovu opakuje Veronika Malá.

O postup pravděpodobně rozhodne zápas s Maďarskem, což Češky dobře ví a nebudou chtít nic ponechat náhodě. „Připravíme se jak nejlíp to půjde. Zkoukneme nějaká videa, uděláme všechno pro to, abychom s Maďarskem vyhrály a postoupily ze skupiny,“

Situace ve skupině je značně zamotaná a může se vyvinout ještě jakkoli. Jedno je ale jisté, Češky mají postup stále ve svých rukou, ve čtvrtek hrají s Norskem od 20:30 a v pátek od 18:00 hodin vyzvou Maďarsko. Oba zápasy vysílá živě ČT Sport.