7.12.2017 otevřeno: 1185 x

Na Norky Češky nestačily, prohrály o osmnáct branek. Postup do osmifinále ale mají jistý

Byla to rychlost. Norky byly všude a české házenkářky jen těžko překonávaly tvrdou severskou obranu. V prvním poločase skórovaly sedmkrát, ve druhé přidaly dalších devět tref. Ale Norky se trefily rovnou čtyřiatřicetkrát a porazily Češky osmnáctibrankovým rozdílem. Český postup do osmifinále ale již v odpoledním utkání pojistily Maďarky, když porazily Polky poměrem 31:28. FOTOGALERIE.

MS v házené žen 2017: Česká republika – Norsko 16:34 (7:20)

České reprezentantky nečekalo ve čtvrtém zápase na mistrovství světa v Německu nic snadného a Norky to potvrzovaly od úvodních minut. Vyrovnané skóre bylo jen do konce první pětiminutovky a stavu 2:2. Pak se roztočil brankostroj Norek do takových obrátek, že diváci v hale jen zadržovali dech. Vedení Norek raketově narůstalo. V 8. minutě to bylo 2:6, na konci první desetiminutovky 5:10 a ani po poradě se českému týmu nevedlo lépe. V 19. minutě prohrávaly už o deset branek 5:15 a přestávka vysvobodila český tým za stavu 7:20.

Trenér Bašný v průběhu celého zápasu točil sestavou a zkoušel různé varianty, vysoké manko se ale žádné ze sestav na palubovce nedařilo korigovat. Kompaktní norská obrana jištěná kvalitními brankářskými výkony dál likvidovala dobyvatelské pokusy českého týmu. Ve 39. minutě to bylo už o propastných patnáct gólů, pak se ale přestalo vedení Norek navyšovat. Češky se držely na plus mínus patnáctibrankovém rozměru a dovedly takto utkání až do konce.

České házenkářky ale již mají postup do osmifinále mistrovství světa jistý. Rozhodl o tom výsledek utkání mezi Polskem a Maďarskem, které Maďarky vyhrály poměrem 31:28. Právě s Maďarskem se český tým utkán v pátečním zápase, posledním utkání v základní skupině, a toto střetnutí rozhodne o konečném pořadí v základní skupině a tedy i o soupeři pro osmifinále.

Sestava a branky České republiky: Satrapová, Kudláčková, Müllnerová – Galušková, Ryšánková 2, Salčáková, Maňáková 1, Kordovská 2, Hrbková 2, Luzumová 3, Adámková, Marčíková 1, Šetelíková, Zachová, Jeřábková 4, Malá 1.
Nejvíce branek Norska: Mork 7, Kristiansen 6, Oftedal 6.
Rozhodčí: Schulzer, Tonnies (GER). Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/5. Vyloučení: 6:4. Diváci: 2 300.

Jan Bašný, trenér českého týmu: „Očekával jsem lepší výsledek. Doufal jsem, že to bude lepší v první půli. Nejsem spokojený s tím, jaký výkon hráčky podaly. Ale je třeba brát výsledek s rezervou. Norky hrají na jiné úrovni.“

Markéta Jeřábková: „Do zápasu jsme vstupovaly s tím, že jsme věděly, že budeme hrát nejen proti favoritovi naší skupiny, ale proti favoritovi celého šampionátu. Přesto jsme očekávaly trochu jiný průběh. Jednoduše jsme na ně nestačily, ale myslím, že na tomto šampionátu nemají Norky konkurenci.“