11.12.2017 otevřeno: 1963 x

Simply wunderbar! České reprezentantky vyřadily Rumunsko!

„Splněný sen, největší zápas kariéry.“ Tohle všechno znělo spolu s radostnými výkřiky mezi slzami štěstí halou v Lipsku. Ta bude pro české reprezentantky už navždy tou, kde dosáhly na skvělý úspěch. Češky jsou mezi osmi nejlepšími týmy světa.

MS v házené žen 2017: Česká republika – Rumunsko 28:27 (14:17)

Bylo to dramatické a napínavé od úvodních minut. Těžko popisovat, házenkářští fanoušci by se měli na zápas podívat alespoň ze záznamu. Rumunky po většinu zápasu tahaly za delší konec, držely se pořád alespoň branku, dvě před Češkami. Nejvíce český tým ztrácel na Rumunky čtyři góly ve druhé patnáctiminutovce zápasu. A Neagu se zdála znovu k nezastavení, ve 35. minutě už měla na kontě deset branek. Český tým ale držely Jeřábková, Ryšánková a Luzumová, důležité góly přidávala Malá.

Ve druhé půli tříbrankové manko Češky stahovaly. Ve 38. minutě to bylo o gól, Rumunky zase odskočily, ve 48. minutě se Češky opět dotáhly na rozdíl branky. A pak? V 56. minutě Malá vyrovnala! Tým držela Kudláčková, poradila si dokonce se sedmimetrovým hodem. Zápas dospěl do infarktového závěru. Půl minut před koncem Rumunky ze sedmičky z ruky Neagu vyrovnaly na 27:27. Český tým se šel poradit a připravil skvělou akci pro závěrečných dvanáct vteřin. Dohrávala se na Hrbkovou na křídle a ta svou roli v zakončení zvládla. Její gól sice není zlatý, ale rozhodně byl postupový. A co bude dál? To se uvidí.

Sestava a branky Česka: Satrapová, Kudláčková, Müllnerová – Galušková, Ryšánková 5, Salčáková, Maňáková 1, Kordovská, Hrbková 3, Luzumová 6, Adámková, Marčíková, Šetelíková, Zachová 1, Jeřábková 7, Malá 5.

Markéta Jeřábková, nejlepší hráčka utkání: „Je to splněný sen. Pro mě osobně je to zatím největší zápas mé kariéry. Byl plný emocí a skvělých momentů, měl všechno! Teď už jen vydržet do finálového víkendu.“

Jan Bašný, trenér českého týmu: „Chtěl bych poblahopřát hráčkám za přístup, který k zápasu měly. Náš plán byl vydržet co nejdál na dostřel s týmem Rumunska. Ve chvíli, kdy se dotáhneme těsně před koncem, jsem věděl, že máme větší mentální sílu. Ve chvíli kdy jsme se dotáhli na remízu, věřil jsem, že to zvládneme. Jsem velmi rád, že se týmu podařil tenhle krok. Holky se na to pečlivě připravovaly, věřily tomu a povedlo se jim to.“