16.12.2017 otevřeno: 2877 x

Výběr hráček ročníku 2002 absolvoval první mezistátní utkání, porazil Polsko

Nejmladší český reprezentační výběr házenkářek ročníku narození 2002 má za sebou první mezinárodní měření. Po vyrovnaném prvním poločase přehrály mladé Češky Polsko rozdílem pěti branek 27:22.

Česká republika - Polsko 27:22 (16:14)

Přes důležitost prvního mezistátního utkání hráčky nastoupily do zápasu bez nervozity a s velkou motivací. Od začátku utkání vedly díky dobrému přechodu do rychlého útoku a pestré střelbě z prostoru spojek. Nedisciplinovanost v obraně a šest vyloučených hráček v prvním poločase nedovolilo českému výběru odskočit na větší brankový rozdíl. Ve druhém poločase se k dobré útočné hře podařilo hráčkám zlepšit obrannou činnost podpořenou vynikajícím výkonem brankářky Jechové. „Pozitivně hodnotíme přístup a chování hráček během utkání i to, že většina hráček vstřelila svoji vůbec první reprezentační branku,“ dodali závěrem za realizační tým trenérka Martina Papežová a vedoucí družstva Martin Vágner.

Sestava a branky Česka: Jechová, Srpová – Pokorná 1, Kučerová, Sedláčková 4, Štipčáková, Farářová 1, Roupová, Holeňáková 1, Drozdová 1, Poláková 2, Vostárková 9, Kantnerová 2, Cholevová 4, Rechová 1, Lásková 1