16.12.2017 otevřeno: 2034 x

Dorostenky v přípravě podlehly Polsku

Rozdílem pěti branek prohrály české dorostenky, tedy výběr hráček do 18 let, s týmem Polska. Znovu se oba soupeři poměří již v neděli dopoledne.

Reprezentace házenkářek do 18 let: Česká republika – Polsko 25:30 (13:15)

Vyrovnané bylo utkání do 10. minuty a stavu 3:3, pak si začal polský výběr budovat náskok, který byl v 18. minutě již pětibrankový (5:10). Češky se opakovaně dotáhly na rozdíl tří tref (12:9, 14:11), před přestávkou pak korigovaly na poločasových 13:15. Na začátku druhého poločasu se ale opět lépe dařilo domácím Polkám, které Česku znovu odskočily na rozdíl pěti gólů a toto manko již Češky nejen že nezkorigovaly, ale jejich ztráta dokonce na rostla až na devět gólů deset minut před koncem. V posledních minutách však český tým zmobilizoval síly a pěti trefami v řadě výsledek upravil na konečných 25:30.

V neděli v 10 hodin se oba týmy utkají v odvetě.

Sestava a branky Česka: Kepková 2, Vítová, Franková 3, Šmrhová 1, Dvořáková 1, Hubová 3, Škvorcová, Šmídáková, Issová 3, Řezáčová, Protivánková 1, Hynková 3, Polášková, Plachá 1, Šípová 6, Rožková 1.

Nominace pro přípravný kemp v Břvích a dvojzápas v Polsku 13. – 17. prosince 2017:

ŘEZÁČOVÁ Karin (DHC Slavia Praha), POLÁŠKOVÁ Michaela (Lesana Zubří), VÍTOVÁ Barbora (TJ Sokol Kobylisy II.), PROTIVÁNKOVÁ Adéla (DHK Zora Olomouc), ŠMRHOVÁ Anna (DHC Plzeň), DVOŘÁKOVÁ Veronika (DHK Baník Most), ISSOVÁ Josefína (DHC Slavia Praha), HUBOVÁ Vendula (HC Zlín), FRANKOVÁ Julie (DHC Plzeň), SMETKOVÁ Valerie (HK Hodonín), ŠÍPOVÁ Veronika (DHK Baník Most), HYNKOVÁ Alžbeta (DHC Slavia Praha), ŠKVOROVÁ Petra (DHC Slavia Praha), ŠMIDÁKOVÁ Marie (TJ Sokol Poruba), PLACHÁ Renata (HC Zlín), ROŽKOVÁ Julie (DHK Zora Olomouc), KRŽOVÁ Regina (Sokol Písek).

Náhradnice: VAŘECHOVÁ Andrea (HC Zlín), ZICHOVÁ Barbora (HK Hodonín), GAJDOŠÍKOVÁ Kateřina (HC Zlín), RYTÍŘOVÁ Aneta (Házená Jindřichův Hradec), HERBOČKOVÁ Natálie (HC Zlín), KEPKOVÁ Pavlína (DHC Plzeň), GRABCOVÁ Barbora (SHK Kunovice), NOVIČICHINA Varvara (DHC Slavia Praha), STUDENÁ Veronika (Jiskra Havlíčkův Brod), DESORTOVÁ Eliška (TJ Sokol Poruba), STUCHLÍKOVÁ Milada (TJ Jiskra Otrokovice), HAUSEROVÁ Michala (Sokol Písek), ŠEVČÍKOVÁ Karolína (HC Zlín).