17.12.2017 otevřeno: 1277 x

Dorostenky oplatily Polkám porážku, v přípravě vyhrály 32:26

Rozdílem šesti branek porazily české dorostenky své soupeřky z Polska ve druhém z přípravných soubojů. V sobotním měrení Polkám Češky podlehly 25:30. DOPLNĚN KOMENTÁŘ TRENÉRA ČERVENKY.

Reprezentace házenkářek do 18 let: Česká republika – Polsko 32:26 (17:12)

Češkám se tentokrát vydařil vstup do zápasu. Vedly 3:0, 7:3 a 10:6. Ve 23. minutě Polky sice manko trochu zkorigovaly a dotáhly se na rozdíl dvou branek, český tým ale v závěru poločasu znovu odskočil a o poločase to bylo o pět. Hned na začátku druhého poločasu pak český výběr vedení ještě navýšil (14:22) a bezpečný odstup od soupeře si v poklidu udržoval po zbytek hrací doby. Střelecky nejproduktivnější byla Franková, po čtyřech gólech přidaly Hubová, Issová a Plachá.

Sestava a branky Česka: Kepková 3, Vítová 1, Franková 8, Šmrhová 1, Dvořáková, Hubová 4, Škvorová 1, Šmídáková 2, Issová 4, Řezáčová, Protivánková 2, Polášková, Plchá 4, Šípová 1, Rožková 1.

Michal Červenka, trenér české reprezentace: "Do prvního zápasu jsme dobře vstoupili, ale bohužel neproměnili v rychlém sledu několik šancí a tak se do vedení dostal domácí výběr. Bojovali jsme především s tvrdostí soupeřovy obrany. Naše akce postrádaly plynulost, zakončovali jsme z nepřipravených pozic. V obraně jsme pykali za nedůslednost křídel a špatný návrat do obrany. Přesto zápas nebyl ztracený. Postupně jsme se adaptovali a přestávka přišla nevhod. Navíc po ní začaly Polky hrát extrémně vysunutou obranu. V osobních soubojích vyšrouboval soupeř agresivitu na nejvyšší úroveň a nutil nás k chybám. Na všechny naše branky jsme se dvacet minut hodně nadřeli. Domácím jsme pak umožňovali skórovat lehce po našich hlavně technických chybách. V posledních deseti minutách jsme nejen zkorigovali výsledek,ale našli cesty jak si poradit v obraně i v útoku.

V nastaveném trendu jsme pokračovali i v neděli. I když jsme si neodpustili neproměnění vyložených šancí v úvodu, dostali jsme se do vedení a to postupně navyšovali. Opírali jsme se o téměř neprostupnou obranu. Pokusy soupeře přes ní likvidovala Řezáčová. Probudila se křídla a naše útočná hra byla úspěšná. Pravdou zůstává, že každé naše útočné zaváhání jsme těžce zaplatili v podobě gólů z trháků. Pod kontrolou jsme měli i druhý poločas. Polkám trvalo téměř deset minut, než dopravily míč do naší sítě. I posledních dvacet minut se hrálo podle našich not. Spolehlivě fungovala obrana, v útoku jsme byli aktivní a dostávali se do šancí i přesto, že soupeř měnil obranné systémy. Díky tomu jsme se mohli po zápase zaslouženě radovat z výhry.
Svou roli nejzkušenějších potvrdila trojice Franková, Hubová a Protivanková. Na nich ležel v obou zápasech velký díl odpovědnosti. V prvním se k nim přidala Šípová a do svého zranění i Hynková. Druhý zápas byl kolektivním úspěchem. Povedený a ukázněný výkon předvedly všechny hráčky, které se objevily na hřišti. Nicméně k uvedené trojici se přidala spolehlivým výkonem brankářka Řezáčová a probudila se křídla - Issová s Kepkovou."

Nominace pro přípravný kemp v Břvích a dvojzápas v Polsku 13. – 17. prosince 2017:

ŘEZÁČOVÁ Karin (DHC Slavia Praha), POLÁŠKOVÁ Michaela (Lesana Zubří), VÍTOVÁ Barbora (TJ Sokol Kobylisy II.), PROTIVÁNKOVÁ Adéla (DHK Zora Olomouc), ŠMRHOVÁ Anna (DHC Plzeň), DVOŘÁKOVÁ Veronika (DHK Baník Most), ISSOVÁ Josefína (DHC Slavia Praha), HUBOVÁ Vendula (HC Zlín), FRANKOVÁ Julie (DHC Plzeň), SMETKOVÁ Valerie (HK Hodonín), ŠÍPOVÁ Veronika (DHK Baník Most), HYNKOVÁ Alžbeta (DHC Slavia Praha), ŠKVOROVÁ Petra (DHC Slavia Praha), ŠMIDÁKOVÁ Marie (TJ Sokol Poruba), PLACHÁ Renata (HC Zlín), ROŽKOVÁ Julie (DHK Zora Olomouc), KRŽOVÁ Regina (Sokol Písek).

Náhradnice: VAŘECHOVÁ Andrea (HC Zlín), ZICHOVÁ Barbora (HK Hodonín), GAJDOŠÍKOVÁ Kateřina (HC Zlín), RYTÍŘOVÁ Aneta (Házená Jindřichův Hradec), HERBOČKOVÁ Natálie (HC Zlín), KEPKOVÁ Pavlína (DHC Plzeň), GRABCOVÁ Barbora (SHK Kunovice), NOVIČICHINA Varvara (DHC Slavia Praha), STUDENÁ Veronika (Jiskra Havlíčkův Brod), DESORTOVÁ Eliška (TJ Sokol Poruba), STUCHLÍKOVÁ Milada (TJ Jiskra Otrokovice), HAUSEROVÁ Michala (Sokol Písek), ŠEVČÍKOVÁ Karolína (HC Zlín).