28.12.2017 otevřeno: 1737 x

Čeští reprezentanti v přípravě remizovali se Slovenskem

Start přípravy na lednové EURO se českým reprezentantům zdaleka nevydařil podle jejich představ. Přípravný zápas proti Slovensku vyrovnávali až v posledních vteřinách a chyby viděli ve všech fázích své hry. Odvetu přípravy sledujte v pátek 29. prosince od 17.00 živě na TVcom.cz.

Příprava na EURO 2018: Česká republika – Slovensko 27:27 (16:14)

V úvodu přípravného duelu měli navrch čeští reprezentanti, kterým se dařilo udržovat si před slovenským soupeřem jedno až dvoubrankový náskok (6:4, 8:6). Slováci sice ve 12. minutě vyrovnali na 8:8, český tým si ale vzal vedení zpět a do přestávky si dvougólový náskok udržel. Ještě i v prvních minutách druhé půle si čeští házenkáři minimální odstup od soupeře drželi. Ve 40. minutě ale slovenský tým znovu vyrovnal na 21:21 a pak už to až do konce zápasu byl český výběr, kdo dotahoval soupeřův náskok (22:25, 26:24). Remízový výsledek pak Čechům zajistil trefou v poslední minutě Kašpárek.

Střelecké síly českého týmu se rozložily rovnoměrně. Po čtyřech brankách zapsali Zdráhala, Číp, Sobol a Kašpárek, o gól míň vstřelili Kasal a Šlachta. Většinu slovenských branek měli na svědomí bratři Mikitové.

Oba týmy se znovu utkají v pátek 29. prosince od 17 hodin v Hale 6 ZŠ ve Frýdku-Místku.

Sestava a branky České republiky: Galia, Adamík - Hrstka 1, Landa, Kašpárek 4, Sobol 4/2, Horák, Kotrč 1, Stehlík 1, Šlachta 3, Petrovský, Zeman 1, Číp 4, Mubenzem 1, Kasal 3, Zdráhala 4.
Nejvíce branek Slovenska: Mikita J. 9/4, Mikita M. 6, Rečičár 4.
Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/5. Vyloučení: 5:2. Diváci: 700.

Tomáš Číp, křídelník českého týmu: „Utkání se nám moc nepodařilo. Musíme zapracovat na chybách, které jsme dělali v obraně i v útoku. Z utkání si každý hráč musí předbrat, co udělal špatně a ve Frýdku-Místku musíme odehrát úplně jiné utkání. Každý musí začít od sebe.“

Daniel Kubeš, trenér české reprezentace: „Myslím, že to z naší strany nebylo dobře odehrané utkání. Ani výsledek ani předvedená hra neodpovídají tomu, co jsme si představovali. Doufám, že se po tomto utkání probudíme ze zimního spánku. Musíme se naladit na to, že za čtrnáct dní hrajeme na mistrovství Evropy. Dnes jsme neviděli nic, co by tomu odpovídalo. Nedostatky byly ve všech fázích naší hry. Doufám, že zítra se to zlepší a budeme se dále jenom zlepšovat.“

Nominace pro přípravný kemp v Rožnově pod Radhoštěm a dvojutkání proti Slovensku 27. - 29. prosince 2017:

Brankáři: Martin Galia (Górnik Zabrze, POL), Artur Adamík (HK FCC Město Lovosice)
Střední spojky: Ondřej Zdráhala (TSV St. Otmar St. Gallen, SUI)
Levé spojky: Pavel Horák (HC Meschov Brest, BLR), Michal Kasal (Tatran Prešov, SVK), Jan Landa (HK Lovosice)
Pravé spojky: Stanislav Kašpárek (Balatonfuredi KSE, HUN), Jan Stehlík (SSK Talent Plzeň), Dieudonne Mubenez (HC Dukla Praha)
Pravá křídla: Tomáš Číp (Tatran Prešov, SVK), Jan Sobol (Dijon Bourgogne Handball, FRA)
Levá křídla: Jakub Hrstka (Tatran Prešov, SVK), Milan Kotrč (Bergisher HC, GER)
Pivoti: Leoš Petrovský (Bergisher HC, GER), Petr Šlachta (Dabas VSE KC, HUN), Štěpán Zeman (HC Zubří)

Náhradníci: Libor Hanish ( Dessau Rosslau HV 06, GER), Štěpán Jeníček (Dukla Praha), Miroslav Jurka (St. Raphael VAR HB, FRA), Daniel Kývala (HC Sporta Hlohovec, SVK), Petr Linhart (HSC 2000 Coburg, GER), Jiří Motl (HK Lovosice), Tomáš Mrkva (HBW Ballingen – Weilstentten, GER), David Poloz (SSK Talent Plzeň), Vít Schams (Házená Nové Veselí), Milan Škvařil (HSC Suhr Aurau, SUI), Jakub Sviták (Dukla Praha).

Program pro přípravný kemp v Rožnově pod Radhoštěm a dvojutkání proti Slovensku 27. - 29. prosince 2017:

Středa 27. prosince 2017 - sraz týmu v Rožnově pod Radhoštěm, trénink v odpoledních hodinách
Čtvrtek 28. prosince 2017 – 18.00 – Zápas Slovensko – Česká republika, Povážská Bystrica
Pátek 29. prosince 2017 – 17.00 – Zápas Česká republika – Slovensko – Frýdek-Místek

Další program českého týmu:

2. – 7. ledna 2018 kemp Brno + 2 mezistátní utkání proti Rakousku (5.1. v okolí Vídně a 7.1. v Brně)
9. – 28. ledna 2018 kemp Brno + ME 2018 v Chorvatsku
1.4. – 8.4. 2018 kemp + 2 MU, místo a soupeř budou upřesněni
28.5. – 31.5. 2018 kemp Plzeň
3.6. – 15.6. 2018 kemp + kvalifikace MS – místo bude upřesněno, soupeř bude znám 28.1. 2018

Vstupenky na zápas Česká republika – Slovensko, který se odehraje 29. prosince 2017 v 17.00 ve Frýdku-Místku, můžete nakupovat zde.