29.12.2017 otevřeno: 1573 x

Čeští házenkáři v odvetě Slovákům naložili, porazili je o čtrnáct branek

Výrazně lepší výkon předvedli v odvetě přípravného duelu čeští házenkáři. Po čtvrteční remíze ve Frýdku-Místku porazili Slovensko poměrem 34:20. DOPLNĚNA FOTOGALERIE.

Příprava na EURO 2018: Česká republika – Slovensko 34:20 (16:12)

Českým reprezentantům se odvetné utkání v domácím prostředí vydařilo výrazně lépe než úvodní čtvrteční souboj v Povážské Bystrici. Prvních deset minut se se Slováky přetahovali o vedení, pak se český tým ujal dvoubrankového vedení a před přestávkou náskok navýšili na čtyři branky. Tým podpořil dobrými zákroky brankář Galia, českou ofenzívu dirigoval Zdráhala.

Ve druhé půli už Češi na hřišti proti oslabeným Slovákům dominovali. Za prvních patnáct minut druhého poločasu dovolili soupeři jen dvě trefy a svůj náskok navýšili na deset gólů 24:14. Vysoký náskok se dařilo českému výběru udržovat za přispění branek z rukou Zdráhaly a Čípa, pět minut před koncem to bylo už o patnáct branek 33:18. Pak se i zákrokem proti sedmimetrovému hodu blýskl Adamík a Hricišon pak poslední trefou zápasu zajistil Slovensku jen korekci na konečných 34:20.

Sestava a branky České republiky: Galia, Adamík - Hrstka 3, Landa, Kašpárek 2, Sobol 3, Horák 1, Kotrč 3, Stehlík, Šlachta 1, Petrovský 4, Zeman 1, Číp 7, Mubenzem 2, Kasal 1, Zdráhala 6.
Nejvíce branek Slovenska: Mikita J. 7, Hricišon 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 5:4.

Jan Filip, trenér české reprezentace: „Výsledek hovoří o tom, jaký rozdíl byl v zápase včera a dnes. Hráli jsme se stejným soupeřem, který byl dneska možná trochu unavenější, ale přesto tam byl vidět rozdíl v úrovni. Pozitivní je, že dnes jsme ukázali úplně jinou energii a emoce. Samozřejmě, když tým vede, je všechno jednodušší, ale výkon byl prostě lepší. Pomohl nám v obraně Pavel Horák, takže obrana byla stabilnější. Bylo to lepší, ale pořád to není to, co potřebujeme hrát. Jsme si vědomi toho, že s lepším soupeřem budeme mít větší problémy. Zatím hra není podle našich představ. Porazili jsme soupeře, kterého jsme porazit měli. Pořád máme hodně na čem pracovat.“