5.1.2018 otevřeno: 1752 x

Češi v přípravě porazili Rakousko

Čeští házenkáři v prvním ze dvou přípravných duelů proti Rakousku zvítězili. Soupeře, rovněž účastníka ME v Chorvatsku, porazili poměrem 26:23.

Příprava na ME 2018 v Chorvatsku

Rakousko – Česká republika 23:26 (10:10)

Český tým si po celou dobu utkání vedl dobře, kromě úvodní patnáctiminutovky si udržovali Češi mírné vedení, před přestávkou ale Rakušané dokázali srovnat na poločasových 10:10. V polovině druhého poločasu se český tým ve vlastním oslabení ujal vedení 18:16, Rakušané se ale v závěru zvedli a v 55. minutě se ujali vedení, poprvé od 11. minuty zápasu. Závěrečná pětiminutovka ale patřila českému výběru. Minutu před koncem Češi vedli 26:22, Rakušané už dokázali jen minimálně korigovat.

Znovu se oba celky utkají v neděli 7. ledna v Brně (od 15.00 ve staré hale Vodova).

Sestava a branky českého týmu: Mrkva, Adamík – Hrstka 3, Bečvář 3, Landa, Sobol 3, Horák 2, Kotrč 2, Kašpárek, Stehlík, Šlachta, Petrovský 1, Zdráhala 6/2, Číp 3, Sviták, Mubenzem 2, Kasal, Zeman 1.
Vyloučení: 2:3. Sedmimetrové hody: 1 – 2.

Roman Bečvář, spojka českého týmu: „Můžeme být spokojení. Hráli jsme venku a bylo naším cílem venku vyhrávat. Bylo tam hodně věcí, které byly dobře, malé věci, které nebyly ideální, ještě máme čas dopilovat. Výsledek odpovídá tomu, že jsme ve druhém poločase hráli to, co jsme natrénovali a co bude potřeba na mistrovství Evropy.“

Jan Filip, trenér českého týmu: „Jsme spokojení, že jsme vyhráli. Ale co je důležitější, že nasazení a energie, jejichž nedostatek jsme kritizovali v zápase na Slovensku, byly dnes konečně takové, jaké mají být. S takovými emocemi a nasazením musíme hrát, abychom měli šanci být úspěšní. Naše hra byla oproti zápasům se Slováky posunem dopředu. Dobře jsme bránili, výborně chytal Tomáš Mrkva a i v útoku jsme si dokázali vytvořit velmi dobré pozice. Možná, kdybychom v prvním poločase, byli koncentrovanější v zakončení, vedli bychom už po první půli. V každém případě to dnes byl krok dopředu. Musíme se soustředit dál, čeká nás spousta práce a pozítří odveta, v níž bychom se opět chtěli posunout dopředu.“

Před odjezdem na EURO v Chorvatsku můžete český tým vidět v přípravném zápase proti Rakousku 7. ledna 2018 v 15.00 hodin v Brně ve staré hale Vodova.

Vstup na utkání je zdarma.

Utkání bude přenášeno živě na webu tvcom.cz

Nominace pro přípravný kemp v Brně 2. – 7. ledna 2018:

Brankáři: Martin Galia (Górnik Zabrze, POL), Tomáš Mrkva (HBW Balingen – Weilstentten, GER)
Střední spojky: Roman Bečvář (HC Elbeflorenc 2006, GER), Jakub Sviták (HC Dukla Praha), Ondřej Zdráhala (TSV St. Otmar St. Gallen, SUI)
Levé spojky: Pavel Horák (HC Meschov Brest, BLR), Michal Kasal (Tatran Prešov, SVK), Jan Landa (HK Lovosice)
Pravé spojky: Stanislav Kašpárek (Balatonfuredi KSE, HUN), Jan Stehlík (SSK Talent Plzeň), Dieudonne Mubenzem (HC Dukla Praha)
Pravá křídla: Tomáš Číp (Tatran Prešov, SVK), Jan Sobol (Dijon Bourgogne Handball, FRA)
Levá křídla: Jakub Hrstka (Tatran Prešov, SVK), Milan Kotrč (Bergisher HC, GER)
Pivoti: Leoš Petrovský (Bergisher HC, GER), Petr Šlachta (Dabas VSE KC, HUN), Štěpán Zeman (HC Zubří)

Náhradníci: Artur Adamík (HK FCC Město Lovosice), Libor Hanish (Dessau Rosslau HV 06, GER), Štěpán Jeníček (Dukla Praha), Miroslav Jurka (St. Raphael VAR HB, FRA), Daniel Kývala (HC Sporta Hlohovec, SVK), Petr Linhart (HSC 2000 Coburg, GER), Jiří Motl (HK Lovosice), Vít Schams (Házená Nové Veselí), Milan Škvařil (HSC Suhr Aurau, SUI).

Program pro přípravný kemp v Brně a dvojutkání proti Rakousku 2. - 7. ledna 2018:

Úterý 2. ledna 2018 - sraz týmu v Brně, trénink v odpoledních hodinách
Středa 3. ledna 2018 – 16.00 - 18.00 – Trénink a setkání s novináři, Brno Maloměřice
Pátek 5. ledna 2018 – 20.25 – Zápas Rakousko – Česká republika – Rakousko

Neděle 7. ledna 2018 – 15.00 – Zápas Česká republika – Rakousko, stará hala Vodova, Brno

Další program českého týmu:

2. – 7. ledna 2018 kemp Brno + 2 mezistátní utkání proti Rakousku (5.1. v okolí Vídně a 7.1. v Brně)
9. – 11. ledna 2018 kemp Brno

12. - 28. ledna 2018 kemp Brno + ME 2018 v Chorvatsku
1.4. – 8.4. 2018 kemp + 2 MU, místo a soupeř budou upřesněni
28.5. – 31.5. 2018 kemp Plzeň
3.6. – 15.6. 2018 kemp + kvalifikace MS – místo bude upřesněno, soupeř bude znám 28.1. 2018