7.1.2018 otevřeno: 1472 x

Češi úspěšní i v odvetě, v přípravě porazili Rakousko o čtrnáct branek

Čeští házenkáři si přivezli vítězství už z úvodního zápasu v Rakousku a v odvetě na něj dokázali navázat nejlépe, jak mohli. Český výběr porazil v posledním přípravném zápase před ME Rakousko 35:21.

Příprava na EURO 2018 v Chorvatsku:

Česká republika - Rakousko 35:21 (13:10)

Český tým v zápase proti Rakousku vedl od prvních minut až do té poslední. V 7. minutě to bylo 6:3, deset minut před přestávkou 10:7 a tři branky dělily týmy i o poločase. Ve druhé půli ale už na palubovce v hale v Brně dominovali jen a pouze čeští házenkáři. Po dalších patnácti minutách zhry vedli Češi už rozdílem deseti gólů 25:15, střelecky se dokázali prosadit téměř všichni hráči, kteří se do zápasu zapojili a a výkon týmu gradoval. Náskok rostl, pět minut před koncem byl dvanáctibrankový a do konce utkání už to byli pouze Češi, kdo dokázal skórovat. V posledním přípravném deulu před odjezdem na mistrovství Evropy do Chorvatska porazili čeští házenkáři Rakousko rozdílem čtrnácti branek 35:21.

Sestava a branky České republiky: Mrkva 1 - Hrstka 5, Bečvář 1, Landa, Sobol, Horák 1, Kotrč 1, Kašpárek 2, Stehlík 2, Šlachta 3, Petrovský 3, Zdráhala 3/3, Číp 3, Sviták 2, Mubenzem 3, Kasal 3, Zeman 1.
Rozhodčí: Madák, Rudinský. Sedmimetrové hody: 3/3 - 7/6. Vyloučení: 4 (ČK Zeman):2. Diváci: 531.

Tomáš Mrkva, brankář českého týmu: "Myslím si, že jsme odehráli velmi kvalitní utkání. Vynikající. To, co jsme si předsevzali, jsme splnili na dvěstě procent. Chtěli jsme navázat na výborný výkon z Rakouska a myslím, že se nám to povedlo. Výsledek 35:21 před mistrovstvím je paráda. Všichni, kdo přišli na hřiště, splnili, co se od nich čekalo, prostě všechno dneska fungovalo výborně a z toho pramení tento výborný výsledek."

Daniel Kubeš, trenér české reprezentace: "Myslím, že přípravu jsme zakončili hezky, zvlášt ve druhém poločase, který jsme odehráli opravdu kvalitně. Apelovali jsme v poločase na kluky, aby zlepšili koncentraci a soustředili se na věci, na kterých pracujeme. A to se nám povedlo. Ve druhém poločase jsme Rakousko přejeli a to byl určitě hezký závěr přípravy."

Nominace pro přípravný kemp v Brně 2. – 7. ledna 2018:

Brankáři: Martin Galia (Górnik Zabrze, POL), Tomáš Mrkva (HBW Balingen – Weilstentten, GER)
Střední spojky: Roman Bečvář (HC Elbeflorenc 2006, GER), Jakub Sviták (HC Dukla Praha), Ondřej Zdráhala (TSV St. Otmar St. Gallen, SUI)
Levé spojky: Pavel Horák (HC Meschov Brest, BLR), Michal Kasal (Tatran Prešov, SVK), Jan Landa (HK Lovosice)
Pravé spojky: Stanislav Kašpárek (Balatonfuredi KSE, HUN), Jan Stehlík (SSK Talent Plzeň), Dieudonne Mubenzem (HC Dukla Praha)
Pravá křídla: Tomáš Číp (Tatran Prešov, SVK), Jan Sobol (Dijon Bourgogne Handball, FRA)
Levá křídla: Jakub Hrstka (Tatran Prešov, SVK), Milan Kotrč (Bergisher HC, GER)
Pivoti: Leoš Petrovský (Bergisher HC, GER), Petr Šlachta (Dabas VSE KC, HUN), Štěpán Zeman (HC Zubří)

Náhradníci: Artur Adamík (HK FCC Město Lovosice), Libor Hanish (Dessau Rosslau HV 06, GER), Štěpán Jeníček (Dukla Praha), Miroslav Jurka (St. Raphael VAR HB, FRA), Daniel Kývala (HC Sporta Hlohovec, SVK), Petr Linhart (HSC 2000 Coburg, GER), Jiří Motl (HK Lovosice), Vít Schams (Házená Nové Veselí), Milan Škvařil (HSC Suhr Aurau, SUI).

Další program českého týmu:

2. – 7. ledna 2018 kemp Brno + 2 mezistátní utkání proti Rakousku (5.1. v okolí Vídně a 7.1. v Brně)
9. – 11. ledna 2018 kemp Brno

12. - 28. ledna 2018 kemp Brno + ME 2018 v Chorvatsku
1.4. – 8.4. 2018 kemp + 2 MU, místo a soupeř budou upřesněni
28.5. – 31.5. 2018 kemp Plzeň
3.6. – 15.6. 2018 kemp + kvalifikace MS – místo bude upřesněno, soupeř bude znám 28.1. 2018