19.1.2018 otevřeno: 959 x

Trenér Kubeš po zápase s Německem: Němci měli strach. Viděl jsem jim to v očích

Český tým odehrál proti Německu další bojovný zápas, ve kterém sahal po senzačním výsledku. Vždyť pětačtyřicet minut drželi Češi na uzdě úřadující evropské šampiony. Nakonec se ale z výhry přece jen radovali Němci a český tým teď čeká třídenní pauza. "Ty tři dny volna nám udělají dobře, hráči jsou unavení," říká trenér Kubeš.

Posledních patnáct minut přišel výpadek v útoku? V čem to bylo?

Myslím, že problémy v útoku jsme měli celý zápas. Poločas byl 10:9, to není nijak suprový výsledek. Bohužel jsme nedali dost gólů a v poslední desetiminutovce to bylo extrémní. Byli jsme hrozně blízko, hrozně blízko. To je život, ale moje pocity jsou proto smíšené. Na jednu stranu jsme do toho opět investovali všechno, co v nás je a za to jsem pyšný, na druhou stranu to dneska nestačilo. Německo mělo strach, já jsem to viděl v očích jejich hráčů.

Celkově to byl spíše zápas obran, padlo velmi málo branek.

Němci byli pod velkým tlakem. Nám se dařilo pětačtyřicet minut toho dobře využít, drželi jsme se ve vedení a byli jsme hrozně blízko. Nakonec se projevila kvalita hráčů, Němci měli malinko víc sil, mohli dát na hřiště hráče, kteří mají velkou kvalitu a stejně byli odpočinutí. Myslím, že to nakonec rozhodlo.

Střelecky se dnes více dařilo z křídla. Potěšil vás výkon Tomáše Čípa?

Mě těší výkon každého našeho hráče. Ještě větší radost bych měl, kdyby proměnil všech svých dvanáct střel. Ale taková je hra. Němečtí brankáři byli dnes oba vynikající.

Vy jste do branky poslali tentokrát brankáře Mrkvu. Řekl si o to sám?

Určili jsme to po domluvě s Milošem Slabým (specialistou pro brankáře) a oběma brankáři. Tomášův výkon byl fantastický, držel nás skvěle.

Teď čeká tým třídenní přestávka. Je pro náš tým pauza dobrá nebo to může být výpadek ze zápasového tempa?

Tak je systém nastavený, ale pro nás to určitě není nevýhodné. Potřebujeme si odpočinout. Samozřejmě, pokud po hráčích chceme, aby každou situaci hráli a sto procent, tak jsou také po zápasech na sto procent unavení. Tři dny volna nám udělají dobře. A v sobotu dostanou hráči volna opravdu hodně.