2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.1.2018 otevřeno: 1287 x

Reprezentační výběr házenkářek do osmnácti let se připravoval v Nymburce

České dorostenecké reprezentantky společně pracovaly v Nymburce. Přípravu výběru sledovali i účastníci Kempu házenkářských nadějí.

Od 18. do 21. ledna se v Nymburce pod vedením trenéra Michala Červenky připravoval výběr reprezentantek do osmnácti let. „Přípravný sraz jsme spojili s konáním Kempu házenkářských nadějí pro hráčky ročníku 2003. Umožnili jsme tak jeho účastnicím a účastníkům z řad hráček i trenérů nahlédnout přímo do reprezentační kuchyně, vidět své kamarádky a svěřenkyně přímo v akci,“ vysvětlil trenér Michal Červenka.

Ten připomněl, že nominaci na akci tentokrát ovlivnilo to, že sraz probíhal mimo reprezentační přestávku ženských soutěží. „Při sestavování nominace jsme byli omezeni probíhajícím kolem MOL ligy, ve které působí více než desítka hráček našeho kádru. Pozvánky tak dostaly jednak hráčky širšího kádru, jednak hráčky, které ze zdravotních důvodů neabsolvovaly žádný ze srazů během uplynulého půlroku – například Vavroušková, Oravcová nebo Grabcová. Celková osmnáctka hráček tak byla tvořena ze dvou třetin ročníkem 2001,“ vysvětlil Červenka.

Přiblížil i program srazu: „Ve čtvrtek a pátek jsme na čtyřech trénincích pilovali společné prvky naší herní koncepce. V sobotu jsme je mohli vyzkoušet ve dvou modelovaných utkáních s družstvy žen Sokola Vršovice a Sokola Kobylisy. Sraz uzavřela nedělní tréninková jednotka věnovaná především prevenci zranění. Hráčky se na ní věnovaly stabilizačním, kompenzačním, koordinačním a protahovacím cvičením.“

Celkově Červenka hodnotil celou přípravu více než kladně. „Na srazu jsme zvládli všechny úkoly, které jsme si předsevzali. V následných utkáních jsme je dokázali přenést i do praxe. Nemůžeme být s přístupem hráček nespokojení,“ těšilo trenéra, který zároveň dodává: „Faktem zůstává, že se projevily i dva hlavní omezující limity – prvním je kvalita individuálních činností a druhým kondiční stránka. Před následujícím březnovým srazem, kdy nás čeká ostrý zápasový test na turnaji v Rumunsku, nám některé hráčky v pozitivním slova smyslu zamotaly hlavu.“

 

Nominace pro přípravný kemp 18. – 21. ledna 2018

Brankářky: Karin Řezáčová (DHC Slavia Praha), Andrea Vařechová (HC Zlín), Regina Kržová (Sokol Písek)

Pivoti: Barbora Vavroušková (HK Ivančice), Kateřina Gajdošíková (HC Zlín), Aneta Rytířová (Házená Jindřichův Hradec)

Křídla: Barbora Grabcová (SHK Kunovice), Anna Šmrhová, Pavlína Kepková (obě DHC Plzeň), Markéta Zahradníčková (HC Zlín)

Spojky: Věra Oravcová (DHC Plzeň), Adéla Ulbertová (DHK Baník Most), Veronika Studená (Jiskra Havlíčkův Brod), Marie Šmidáková (Sokol Poruba), Milada Stuchlíková (Jiskra Otrokovice), Petra Škvorová (DHC Slavia Praha), Renata Plachá (HC Zlín), Julie Rožková (DHK Zora Olomouc)