2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.1.2018 otevřeno: 1746 x

Horák po výhře nad Makedonií: Na konci bylo vidět, že se házenkářský svět snažil dát Makedoncům šanci

Zadostiučinění. Spokojenost. Hra nad své možnosti. Podpora Slovinců, kteří zítra budou fandit proti nám. To všechno shrnul v krátkém rozhovoru nejlepší hráč utkání proti Makedonii Pavel Horák. Pak s týmem uháněl na hotel. Hodin na odpočinek není mnoho a Horák říká: "Najíme se, lehneme si a uvidíme, jak budou zítra chtít nohy běhat."

Věřil jste v posledních minutách, že to může skončit vítězstvím?

Věřil jsem. Makedoncům rychleji ubývaly síly, kteří už tak tak přebíhali hřiště a byli na tom hůře než my. To nám dalo poslední impuls k tomu, abychom je dorazili.

 

A ten závěr? To bylo naprosto neuvěřitelné. Útok, chyba, pak se čekalo na video. Co se v tu chvíli v hráči děje?

Já si myslím, že někteří už byli zlomení, měli toho za sebou moc. Mně bylo jasné, že v nejhorším případě bychom brali jeden bod a to po tom, co jsme byli o čtyři góly vzadu a ten zápas otočili… Tak by nebyl důvod být zklamaný. Dali jsme do toho všechno a ať už by zápas dopadl jakkoliv, mohli bychom být na sebe i při remíze hrdí. Karma zaúřadovala a Ludva (Mrkva pozn.) k tomu, Makedonci si naplnili kalhoty a dali nám dva body.

 

Věřili jste tomu, že ta sedmička dopadne? Protože Tomáš Mrkva v mixzoně říkal, že věřil, že ji chytí..

Jak jsem viděl, že na něj jde Manaskov, tak jsem tomu věřil. Ludva mu před tím vzal střelu nebo dvě a já jsem si proto taky myslel, že to chytí. To není prdel. Stoupne si na sedmičku a nechá si tam postavit jeho, to je obr.

 

Překvapilo vás, že nešel Lazarov?

Lazarov před tím zahodil, takže si zrovna dvakrát nevěřil. Nebo možná trenér rozhodl, že tam půjde hráč, který hrál, ale na to se musíte zeptat přímo Makedonců.

 

Díval jste se na tu sedmičku nebo jste to raději nesledoval?

Jo, díval jsem se. Já jsem prostě věděl, že to pro nás dopadne dobře, ať už s bodem nebo se dvěma.

 

Jak to bude s usínáním? Těch hodin na odpočinek před Slovinci není moc…

Já sám nevím. Buď usneme, nebo ne. Ono se stejně nedá nic moc naspat. Nemáme ani 24 hodin na oddychnutí a za pár hodin jdeme na další zápas. Najíst se, odpočinout a uvidíme zítra, jak ty nohy budou chtít běhat.

 

Je to nejdůležitější se dobře najíst a trochu si poležet?

Stoprocentně. Uklidnit se a hlavně se nám bude hrát lépe po výhře, než kdybychom ho prohráli. Jsme trochu nahoře a půjdeme do zápasu s lepší náladou.

 

Vím, že o tom nechcete mluvit, přece jen je ale semifinále stále ve hře, reálná šance existuje…

Muselo by se stát spousta náhod a okolností, Němci by museli ztratit body, protože s nimi jsme prohráli. Slovinci budou chtít vyhrát... My už hrajeme nad svoje možnosti, sami jsme nepočítali, že tak daleko dojdeme a bude se někdo ptát, že máme možnost se dostat do semifinále. Stane se, co se stát má. Slovinsko je skvělé mužstvo, jen se na ně podívejte, jsou schopni nás sežrat, přijde plná hala lidí. Dnes nám fandili a zítra rozhodně nebudou. Už je jedno, jak to dopadne. My se s tím popereme, dáme do toho všechno a už teď se nemáme za co stydět.

 

Dá se říct, že je to takové zadostiučinění po té historii, kterou za sebou s Makedonci máme?

Stoprocentně, ještě když nám zvedli pasivitu na konci… Bylo vidět, jak se házenkářský svět snažil dát Makedoncům ještě šanci. Podařilo se nám je porazit na velké akci a teď už nám nemůže nikdo nic říct.