2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.1.2018 otevřeno: 1185 x

"S remízou můžeme být spokojení. Odevzdali jsme maximum," říká kapitán Zdráhala

Kapitán Ondřej zdráhala i tentokrát vedl svůj tým za vítězstvím, nakonec ale dosáhli čeští házenkáři „jen“ na remízu. Přitom poklonu jim na tiskové konferenci složil i trenér dnešního soupeře Vujovič. Takže: Je pro český tým ztráta šancí na boj o semifinále zklamáním?

„Po tom příběhu by se mohlo zdát, že je to zklamání, ale stály proti sobě dva velice vyrovnané mančafty. I z naší strany jsme si dokázali, že jestli vedete v házené o pět branek, ještě to nic není, že se to dá dohonit. Na závěr můžeme říct, že byli trochu šťastnější Slovinci, protože jsme měli poslední šanci, kterou jsme nedali. Ale s remízou můžeme být spokojení, protože jsme na hřišti odvedli maximum. Pokud půjdeme ze třetího místa do Zagrebu a budeme hrát o páté místo, je to něco skvělého,“ říká Zdráhala.

Ten upozorňuje, že stejně zklamaně by se dalo uvažovat i prohraném zápase s Německem. I ten mohl Čechy poslat dál. „To stejné můžeme říct, že nás mrzí zápas s Německem, který jsme měli taky dobře rozehraný a ztratili ho před koncem. Zápas se tahal celý druhý poločas,“ řekl český kanonýr a s nadějí v hlase dodával k večerním bojům, hlavně k souboji Německa se Španěly: „Uvidíme jak to dopadne, věřím, že se nebude konat žádné překvapení a půjdeme ze třetího místa. Můžeme být trochu nervózní, když se teď budeme dívat na průběh zápasů.“

Házenkáři odjeli sledovat rozhodující zápasy zpět do hotelu. Potřebují sbírat síly. „Mezi svými zápasy jsme měli nějakých osmnáct hodin a to je opravdu málo, nejsou to zápasy, které může člověk hrát na půl plynu. Tady jedeme na sto deset procent a už je toho fakt hodně. Poslední dva zápasy jsme nakřáplí, jedeme už trochu možná přes čáru. Energie už schází, ale v tom to mají všechny manšafty stejné,“ uzavřel Zdráhala.