21.3.2018 otevřeno: 1530 x

Adámková po kvalifikačním duelu: "Přestaly jsme být aktivní. Bez pohybu jsme proti Dánkám neměly šanci"

Pivotka Petra Adámková byla tentokrát v těžkých chvílích tou hráčkou, kterou si našly přihrávky spoluhráček na brankovišti a která se dokázala v souboji s dánskou obranou prosadit. Otevřela skóre zápasu, držela tým v kontaktu se soupeřkami. V zápase proti Dánsku se trefila pětkrát.

Trenér Bašný chtěl Dánky zaskočit aktivitou a agresivitou. Jak se to dařilo?

Je těžké to hodnotit hned po zápase. Myslím, že v prvním poločase nám to vycházelo, tedy kromě samotného začátku zápasu, který nám utekl. Ve druhé půli už to bylo trochu horší. Přestaly jsme být aktivní, nehýbaly jsme se tak, jak jsme měly. Dánky jsou hodně silové a tak jsme bez pohybu měly problém prosazovat se jedna na jednu nebo dvě na dvě, stejně tak i v organizaci.

Ve druhé půli to bylo z počátku vyrovnané. Pak ale jakoby to přestalo fungovat a hra zvadla…

Bylo to jenom o gól, vyrovnat nebylo tak těžké. Potom nevím, co se stalo. Přestaly jsme se hýbat, přestalo to fungovat a bez pohybu to bylo hrozně těžké. Budeme se muset na další zápas připravit a myslím, že to půjde.

Tranborgová měla snad o dvě hlavy víc než vy. Jaké to je, stát proti takové hráčce?

Měla o dvě hlavy víc, než my. Ale když jsme ji chytily, tak už tolik síly neměla. Byla jedna z mála, která se jedna na jednu dala udržet.

Nakonec je výsledkem porážka o pět branek. Co s tím do odvety?

Doufám, že se na ně připravíme. Podíváme se na chyby, rozebereme si taktiku a když půjdeme na plný plyn, je to hratelné. Doufám, že to zakončíme úspěšně u nich a zaskočíme je tentokrát my.

Odvetu týmy odehrají v sobotu 24. března v 16 hodin v Aarhusu v Dánsku. Zápas bude přenášet stanice Sport 1 rovněž v přímém přenosu. Ve druhém ze středečních zápasů kvalifikační skupiny 5 remizovaly ve vyrovnaném zápasu Slovinky na Islandu 30:30 (poločas 16:17).

Nominace pro dvojutkání s Dánskem 21. – 25. března 2018:

Brankářky: Kudláčková Petra (DHC Slavia Praha), Müllnerová Dominika (DHK Baník Most), Satrapová Lucie (HK Kristianstad, SWE)
Pivoti: Adámková Petra (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Šetelíková Alena (DHC Slavia Praha)
Pravá křídla: Knedlíková Jana (Gyori Audi ETO, HUN), Zachová Dominika (DHK Baník Most)
Levá křídla: Malá Veronika (Issy Paris Hand, FRA), Salčáková Kristýna (ATM Achneheim Truchtersheim, FRA)
Pravé spojky: Hrbková Michaela (TSPG Frisch Goppingen), Ryšánková Helena (Cercle Dijon Bourgogne, FRA)
Levé spojky: Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe, GER), Šustková Jana (SHK Veselí n. M.)
Střední spojky: Kolářová Michaela (HC Zlín), Luzumová Iveta (Thüringer HC, GER), Marčíková Šárka (SPR Pogoň Szczetin, POL), Maňáková (Růčková) Petra (DHK Baník Most)
Náhradnice: Andrýsková Veronika (HC Zlín), Dvořáková Veronika (DHK Baník Most), Fryčáková Tereza (DHK Zora Olomouc), Fryčáková Vendula (DHK Zora Olomouc), Jačková Eliška (DHC Slavia Praha), Janoušková Michaela (DHK Baník Most), Kovářová Sára (DHK Baník Most), Mučková Hana (DHC Sokol Poruba), Weisenbilderová Martina (HK Kristianstad, SWE).

EHF EURO 2018: Dosavadní výsledky kvalifikační skupiny 5