22.3.2018 otevřeno: 1800 x

Dorostenky v Rumunsku porazily Slovensko o pět branek

Dorostenky mají za sebou první zápas na turnaji v rumunské Valcei. Ve federálním derby porazily Slovensko 28:23. V pátek se utkají s Tuniskem.

Přípravný turnaj v Rumunsku: Česká republika - Slovensko 28:23 (15:14)

Michal Červenka, trenér dorostenecké reprezentace: „Odehráli jsme dva poměrně kvalitní poločasy. První především v útočné činnosti. Diktovali jsme tempo hry, dostávali jsme se do šancí. Bohužel jsme ne všechny proměnili a hlavně jsme naší útočnou hru nepodpořili v obraně. Postrádali jsme její kolektivní pojetí, nechali jsme soupeřky vyhrávat individuální souboje, špatně jsme se zajišťovali. Ve 20. minutě tak byl stav 11:11, o pár minut později jsme vedli 14:11, poločas pak vyhráli o branku. Druhá půle se nesla ve znamení naší zlepšené obranné činnosti. Začali jsme bránit kolektivně, spolupracovali jsme a tak vytlačovali soupeře z dobrých střeleckých pozic. Když se nám povedlo donutit soupeře k několika jednoduchým chybám, zpřesnili jsme zakončení a potrestali je z rychlých útoků. Náš náskok narostl z kraje poločasu na čtyři branky, v poslední desetiminutovce na sedm. Zdramatizování jsme již nepřipustili a vítězství si pohlídali. Ve druhém utkání nás čeká úplně nová zkušenost. Setkáme se se zástupcem afrického kontinentu Tuniskem.“

Sestava a branky české republiky: Řezáčová, Polášková, Vavroušková 6, Vítová, Herbočková 2, Dvořáková 1, Issová 1, Šmrhová 1, Hubová 3, Stuchlíková, Novičichina, Franková 5, Plachá 1, Hynková, Smetková 4, Desortová 4
Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/4. Vyloučení: 1 - 0

2. utkání prvního dne: Rumunsko - Tunisko 26:24 (12:10)