5.4.2018 otevřeno: 1268 x

Češi v přípravě porazili Poláky 25:21

Český tým odehrál své první utkání od úspěšného lednového EURA a dokázal sympaticky navázat na svůj evropský úspěch, když hned v prvním přípravném duelu zdolal Polsko čtyřbrankovým rozdílem 25:21. Znovu se oba celky poměří v Zubří už tuto sobotu.

Mezinárodní přátelské utkání: Polsko – Česká republika 21:25 (10:14)

Skóre zápasu sice otevřeli Češi, konkrétně Horák, potom ale na hřišti dominovali Poláci, kteří si rychle vypracovali vedení 4:1. Český tým pak ze sedmičky vrátil do hry Babák a Kašpárek s Kotrčem a Petrovským pak český výběr dotáhli na 6:6. Znovu do vedení se pak český výběr vrátil v 15. minutě (7:8) z ruky Petrovského a český pivot pak využil i polského oslabení k navýšení náskoku na 9:7. Polský tým si vyžádal oddechový čas, až ve 26. minutě ale dorovnal na 10:10. Mubenzem s Čípem však rychle vrátili dvoubrankové vedení Čechům, pak Horák zamířil svůj pokus přesně k tyči a do čtyřbrankového náskoku poslal na konci úvodní třicetiminutovky svůj tým kapitán Zdráhala. První poločas tak Češi vyhráli 14:10.

I skóre druhé půle otevírali Češi. Český pivot Petrovský, který v minulé sezóně v Polsku působil, byl střelecky v dobré pohodě a svému týmu tak zařídil pětibrankové vedení 15:10. Poláci však tentokrát rychle odpověděli z ruky Krajewskiho, ještě s rychlejší odezvou ale přispěchal opět Zdráhala. Poláci pak neproměnili ani sedmičku a Češi tak měli šanci navýšit své vedení. Odskočili na šest branek, pak ale byl dvouminutovým trestem potrestán Zeman a naopak Poláci získali příležitost manko stáhnout. Češi se nedali. Ze sedmičky ve 40. minutě znovu zvyšoval Babák (12:18) a polský trenér opět volal tým k poradě.

Česká obrana dobře pracovala, jistil ji brankář Galia a Češi si tak udržovali šestibrankový náskok i na začátku poslední patnáctiminutovky zápasu. Ve 46. minutě zvyšoval Kašpárek dokonce na 21:14, při českém oslabení pak Horák navyšoval rozestup už na 23:15 a Poláci jen těžko sbírali síly ke zdramatizování duelu. V české brance vystřídal Galiu Adamík a český výběr si stále udržoval v pohodě šesti až sedmibrankový odstup. Až v poslední minutě stáhli domácí házenkáři manko na český tým na pět branek a v samém závěru ze sedmičky upravili na 21:25.

Odvetu odehrají oba týmy v sobotu 7. dubna od 14 hodin v Zubří. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu s komentářem na webu tvcom.cz.

Sestava a branky České republiky: Adamík, Galia – Hrstka, Bečvář, Jurka, Hanisch 1, Horák 4, Kotrč 1, Kašpárek 4, Babák 4, Šlachta, Petrovský 5, Škvařil, Zdráhala 4, Číp 1, Mubenzem 1, Kasal, Zeman.
Nejvíce branek Polska: Gebala 4, Genda 3. Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/4. Vyloučení: 3:5 (ČK Zeman). Diváci: 4990.

Daniel Kubeš, trenér české reprezentace: „Myslím, že dnes jsme podali z herního hlediska dobrý výkon. Od 10. minuty jsme hráli výborně v obraně a Polsko jsme skoro k ničemu nepustili. Dostali jsme jednadvacet branek, z tohoto pohledu je to opravdu dobré. Po návratu Tomáše Babáka se opět trochu vylepšila i naše hra v útoku a až na hloupé technické chyby jsme dnes opravdu spokojeni. Po delší pauze po mistrovství jsme odehráli dobrý zápas a máme z toho radost.“

Tomáš Babák, spojka české reprezentace: „Se zápasem můžeme být spokojení. Vyhráli jsme venku v Polsku a to se počítá. Hlavně po tom rozpačitém začátku. Od desáté minuty jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli.“