7.12.2009 otevřeno: 1444 x

Juniorky vítězně ve všech zápasech

V minulém týdnu se v Praze hrála série mezinárodních zápasů. Jejich účastníky byly dorostenecký a juniorské celek žen Česka a oba celky postupně nastoupily ke třem zápasům. Juniorský tým pak ve všech střetnutích zvítězil.

Níže najdete zhodnocení celé akce i komentáře k jednotlivým zápasům od trenéra týmu Michala Červenky. Juniorkám děkujeme za úspěšnou reprezentaci a Michalovi Červenkovi také za informace k akci.  Fotogalerii k prvnímu zápasu s Tureckem od pana Alexe Wipfa nalezenete zde.

Zhodnocení akce

Pozitivem celé akce je především to, že se nám podařilo vyhrát během víkendu tři zápasy. Ve všech utkáních jsme měli dobrý vstup do utkání a také se nám podařilo výrazně zvýšit úspěšnost přesilovek, jak v obraně tak i v útoku. Ve všech zápasech nás na druhou stranu postihl střelecký výpadek a výpadek v obranné činnosti. Některé hráčky udržely ve všech třech utkáních stabilitu své formy. Mám na mysli především Mýlkovou, Adámkovou, Jedličkovou. Další střídaly v utkání okamžiky na vysoké úrovni s okamžiky matnými a nevýraznými, a to je do jisté míry alarmující. Především s výhledem na vrchol sezóny, kde se právě tři utkání ve třech dnech hrají.

1.utkání, 4. 12.: ČESKO – TURECKO 35:29 (19:12)

Dederlová, Roháčková – Jedličková 9/2, Jandásková, Raková 3, Talašová 1, Adámková 3, Ficová 1, Burdová, Richvalská 9/3, Kratochvílová, Nudni, Romanczinová 1, Šviráková 3, Mýlková 4, Cedidlová 1

Sedmičky: 7/5-2/2, vyloučení: 4 – 9, rozhodčí: Kozler, Blanický

Před utkáním jsme kladli důraz na zrychlení naší hry. A to jak v přechodu do útoku 1. i 2.vlnou, tak i v samotném postupném útoku. V 1.poločase nám taktika obzvlášť co se týče prvního zrychlení fungovala. Soupeře jsme zatlačili soustředěnou agresivní obranou do defenzivy a kromě lehkých branek z rychlého útoku jsem další docílili ze sedmiček nařízených po faulech v 2.vlně. Dále se nám dařilo trestat častou soupeřovu nečistou hru v přesilovkách. Konečné číslo našich vstřelených branek v prvním poločase se zastavilo na čísle 19. I přes varování jsme vstoupili do 2.poločasu pod dojmem náskoku lehkovážně. Soupeř zjednodušil a zrychlil svou hru, a to na nás platilo. Postupně se mu podařilo ukrojit za našeho náskoku několik branek, nikdy se však nepřiblížil na méně než 4 góly. Ve 20.minutě se nám podařilo odskočit na 8 brankový rozdíl a ten jsme kontrolovali až do konce. Za předvedenou hru v 1.poločase si pochvalu zaslouží celé družstvo, stejně jako pokárání za podecnění soupeře ve druhém poločase. Celkově však klady převažují- dařil se nám cíl, zrychlit hru, zápas jsme měli po celou dobu pod kontrolou. Individuálními výkony se blýskly Richvalská a Jedličková, střelkyně 9 gólů. Hru spolehlivě organizovala Mýlková.

2. utkání, 5. 12.: ČESKO – RAKOUSKO 25:19 (14:11)

Dederlová, Roháčková – Jedličková 2/1, Jandásková 3, Raková, Talašová 2, Adámková 8, Ficová, Burdová 1, Richvalská, Kratochvílová 2, Nudni, Romanczinová 4, Šviráková 1, Mýlková 1, Cedidlová 1

Sedmičky: 1/1-8/5, vyloučení: 1 – 3, rozhodčí: Fogl, Menšík

Se stejným záměrem jako včera proti Turecku jsme vstupovali i do zápasu s dorosteneckým výběrem Rakouska. Opět se nám nadmíru dařila jeho první polovina – vstřelili jsme celkem 11 branek z rychlého útoku. V obraně nám dělala problémy soupeřova dynamická hra. Také náš důraz nebyl na odpovídající úrovni, proto se nám nepodařilo soupeři utéct ve skóre na vyšší rozdíl než bylo konečných 6 branek. Útočným akcím chybělo především přesnější zakončení, a tlak na úspěšnou koncovku nebyl takový, jak by se dalo očekávat. Pozitivem je 8 branek Adámkové, což svědčí o častém efektivním využití prostoru pivota. Pravdou je, že za naší rozháranou hru mohou i změny v sestavě. V utkání dostaly výraznou příležitost především na spojkách Kratochvílová, Nudni a Cedidlová. Jejich souhra s ostatními nebyla na odpovídající úrovni, což samozřejmě celkový efekt především v útočné činnosti ovlivnilo. Bylo to více vítězství nad sebou než nad soupeřem.

3. utkání, 6. 12.: ČESKO – TURECKO 23:21 (12:10)

Dederlová, Roháčková – Jedličková 9/6, Jandásková, Raková 2, Talašová 4, Adámková, Ficová, Burdová 1, Richvalská 1, Kratochvílová 1, Nudni, Šviráková, Mýlková 5/1, Cedidlová

Sedmičky: 9/7-3/2, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Zych, Halada

I když tomu celkové skóre neodpovídá, dá se říct, že to bylo opačně seřazené než v pátek. Velmi vyrovnaný první poločas, během něhož jsme vedli o 2 branky, ale i prohrávali. Ve druhém poločase náš soustředěný začátek přinesl rychle vedení o 7 branek (10.min – 19:12). Pak se náš stroj zasekl, především díky neproměnění několika šancí, a soupeř snížil ve 22.minutě na rozdíl 3 branek (21:18) a ve 26.minutě na 22:20. Vždy po snížení se mu dostalo odpovědi v podobě naší branky, takže na skutečně dramatickou koncovku nedošlo. Naše hra měla všechny atributy nedělního rána – především byla pomalá a nedůrazná, a to především v útočné fázi. Když jsme našli recept na soupeřovu obranu zradila nás koncovka. Nedařilo se obvyklým střeleckým oporám na spojkách, takže úspěšnou střelbu obstarávala křídla (9 branek) a sedmičky (7 branek). Velký podíl na našem vítězství má soustředěný výkon Dederlové v brance.