7.4.2018 otevřeno: 1602 x

V domácím zápase Češi Polákům podlehli o branku

Rozdílem jediného gólu prohráli čeští reprezentanti v odvet přípravného zápasu s Polskem 36:37. Touto brankovou přestřelkou uzavřeli týdenní přípravný kemp, který absolvovali na Valašsku, tým se znovu sejde na konci května v přípravě na červnové play-off.

Mezinárodní přípravné utkání: Česká republika – Polsko 36:37 (19:20)

Čeští reprezentanti drželi v odvetném zápase vedení prakticky po celý první poločas. Jejich obrana ale nebyla tak pevná, jako v prvním zápase (Češi vyhráli 25:21), a tak už před koncem poločasu překlopili vedení na svou stranu Poláci (18:20) a do šaten si právě hosté nesli jednobrankovou výhodu.

Ve druhém poločase tahali hostující házenkáři za delší konec. Ve 40. minutě zápasu vedli dokonce o pět branek 28:23. Českému výběru se vydařil úsek hry mezi 42. a 48. minutou, kdy stáhl manko za stavu 24:29 na rozdíl jediného gólu 29:30, v 51. minutě dokonce vyrovnal na 32:32 a měl šanci na obrat v zápase. Ten ale Češi nedokonali, naopak polský tým si vypracoval zpět dvou brankové vedení. Pět minut před koncem při rozdílu gólu nevyužili Češi přesilovku a technickou chybou se připravili o šanci na výhru. Když půl minuty před koncem navýšil Paczkowski opět na rozdíl dvou gólů 37:35, bylo už rozhodnuto a závěrečná dělovka z ruky nejlepšího českého střelce Zdráhaly znamenala jen korekci na konečných 36:37.

Sestava a branky České republiky: Galia, Adamík – hrstka 1, Bečvář, Jurka 2, Hanisch, Horák 1, Kotrč 1, Kašpárek 8, Babák 5/3, Šlachta 3, Petrovský 2, Škvařil 1, Zdráhala 9/2, Číp 2, Mubenzem 1, Kasal, Adamík, Zeman.
Nejvíce branek Polska: Moryto 10/5, Packowski 8, Gebala 8.
Rozhodčí: Mohyla, Fukala. Sedmimetrové hody: 7/5 – 7/6. Vyloučení: 2:6. Diváci: 1420.

Daniel Kubeš, trenér české reprezentace: „Zápasy v Polsku a doma byly z naší strany hodně rozdílné. Hlavně co se týká nasazení a koncentrace na naše úkoly. To se nám dnes nedařilo. Od začátku jsme měli slabší nasazení než soupeř a projevilo se to. I když jsme se potom dotáhli, tak to nestačilo. Je to pro mě velké poučení. V Polsku to také snadné určitě nebylo. Je těžké hned po utkání hodnotit konkrétní herní situace. Rozdílný byl způsob, jak jsme hráli, jak jsme se prezentovali. V Polsku jsme dostali 21 branek, dneska 37. Všechno to bylo o tom, jak jsme hráli v obraně. Mysleli jsme si, že doma je porazíme snadno. Nedali jsme do toho sto procent. Je to pro mě velké zklamání, protože jsme hráli ve skvělé atmosféře a mohli jsme si to mnohem líp užít. My se z toho poučíme a doufám, že se z toho poučíme.“

Ondřej Zdráhala převzal na začátku utkání trofej pro nejlepšího střelce EURA 2018. | Foto: Alžběta Vejrostová