3.6.2018 otevřeno: 1004 x

Češky remizovaly se Slovinskem a slaví postup na EURO 2018

Úžasný nedělní večer prožily české házenkářky v hale v Mostě. V závěrečném zápase kvalifikace o postup na EURO 2018 remizovaly se Slovinskem a na evropský šampionát postupují ze druhého místa. Ze třetí příčky nakonec postupují i Slovinky.

Kvalifikace o postup na EURO 2018: Česká republika – Slovinsko (17:12)

Zápas v Mostě načaly lépe Slovinky. Dvěma rychlými zakončeními otevřely skóre zápasu na 2:0, Češky se ale rychle dostaly do hry. Luzumová povedenou sedmičkou a vzápětí přesnou střelou ze své spojkové pozice vyrovnala a pak už to byl český tým, který držel vedení na své straně. Odstup si Češky držely přibližně dvoubrankový, jen ve 22. minutě se Slovinky dotáhly na rozdíl branky. Závěr poločasu ale Češky jasně ovládly. Vypracovaly si pětibrankový náskok a s tím šly i do šaten.

Do druhého poločasu vstoupily opět dobře Slovinky. Zpevnily obranu, trestaly české chyby, v koncovce se dařilo Grosové a ve 39. minutě smazaly Slovinky český pětibrankový náskok na pouhou jednu branku 21:20. České házenkářky to tak ale dlouho nenechaly a i potom hru kontrolovaly. Především Luzumová s Maňákovou se postaraly o to, že už o pět minut později vedly Češky alespoň o tři branky 24:21. Slovinky ale stále cítily šanci a o výhru zajišťující účast na prosincovém EURU tvrdě bojovaly. Ve 48. minutě se dotáhly opět na rozdíl jediného gólu 25:26 a po nevydařeném protiútoku Češek sahaly po vyrovnání. Proti ale byla Satrapová, dobře postavená branková konstrukce i bojovná česká obrana, a tak z následujícího protiútoku Kordovská vracela Češkám bezpečnější dvoubrankové vedení. Tým navíc podržela Satrapová, i přesto to ale ještě mělo být drama.

Slovinky se rvaly o remízu. Pro ně byla zlatá. Zajistila by jim postup na EURO ze třetího místa ve skupině. Poprvé Slovinky vyrovnaly na 27:27 pět minut před koncem, český tým sice vždycky znovu odskočil do jednobrankového vedení, Slovinky ale držely důležitou remízu a vybojovaly ji nakonec až do samotného závěru. Na hřišti tak po remíze 30:30 nakonec pro mnohé diváky v hale překvapivě slavily oba týmy. Pro oba to byl totiž postupový večer.

Sestava a branky České republiky: Satrapová, Kudláčková – Galušková, Ryšánková 1, Konečná, Salčáková, Maňáková 2, Kvášová 2, Kordovská 4, Hrbková 5, Luzumová 9, Adámková 2, Marčíková, Šetelíková, Zachová, Malá 5.
Nejvíce branek Slovinska: Gros 6, Stanko 6, Zulic 6.
Rozhodčí: Alpaidze, Berezkina (RUS). Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 1100.

Pozn.: O postupu na EURO 2018 ze třetího místa ve skupině rozhodují pouze výsledky, které třetí tým tabulky vybojoval v soubojích s týmy na prvních dvou místech. Z tohoto důvodu je pozice Slovinek ze všech ostatních skupin nejlepší.

Kompletní výsledky všech kvalifikačních skupin najdete zde.