8.6.2018 otevřeno: 1881 x

Češi v závěru přetlačili Rusy a do Permu vezou těsný jednobrankový náskok

V úvodním zápasu play-off kvalifikace o postup na mistrovství světa český výběr porazil v dramatickém závěru Rusy jednobrankovým rozdílem.

Kvalifikace o postup na MS 2019:

Česká republika – Rusko 27:26 (12:17)

Českému týmu úvod zápasu vůbec nevyšel. Češi rychle prohrávali 6:1 a dlouho se jim nedařilo manko zkorigovat. Ve 13. minutě do branky nastoupil Petr Štochl, ale ani on nepomohl týmu k výraznější korekci. V 15. minutě dělilo týmy sedm branek 4:11. Ve 20. minutě Štochl povzbudil svůj tým zákrokem proti Gorbokovi a Čechy to mělo poslat do silného protiútoku. Domácí výběr zkorigoval ztrátu na tříbrankový rozdíl 8:11, před přestávkou ale Rusové opět odstup navýšili na poločasových 12:17.

Do druhého poločasu nastoupili Češi úplně jinak. Rychle ukrajovali z náskoku Rusů a ve 40. minutě to bylo už o branku 17:18, ve 43. minutě vyrovnával Hrstka na 19:19. Rusové se sice znovu utrhli do tříbrankového vedení. Češi ale cítili svou šanci a drželi se v dostřelu. Dobojovali to do dramatického závěru. Dvě minut před koncem to bylo o gól a hala v Plzni bouřila. Kašpárek našel na pivotu Šlachtu a ten vyrovnal na 26:26. Rusové tlačili, ale Škurinskij tlakem času vynuceným podstřelem Štochla nepřekonal. Poslal tak v přečíslení Čechy do útoku. Ti se poradili v oddechovém čase a Roman Bečvář to vzal na sebe. Nastřelil vítězný gól a Češi slavili nejtěsnější možnou výhru 27:26.

Sestava a branky České republiky: Štochl, Mrkva – Babák 6, Hrstka 6, Kašpárek 5, Šlachta 3, Bečvář 2, Horák 2, Zeman 2, Kotrč 1, Číp, Jurka, Landa, Mubenzem, Škvařil, Zdráhala.
Nejvíce branek Ruska: Shishkarev 5, Kiselev 4, Kovalev 3, Shkusinskiy 3, Zhitnikov 3.
Rozhodčí: Jurinovic, Mrvica. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 2:0. Diváci: 1200.