6.7.2018 otevřeno: 1416 x

Dorostenky v prodloužení přetlačily Nizozemsko, na Otevřeném ME končí páté

Výborné páté místo vezou ze Švédska české dorostenky. V zápase o pátou příčku v prodloužení zdolaly Nizozemsko.

Česká republika - Nizozemsko 25:24 po prodloužení, v normální hrací době 20:20 (7:10)

Sestava a branky: Malá, Srpová, Jechová – Kantnerová, Smějová, Poláková, Holeňáková 1, Daňková 3, Lásková 2, Rechová, Vostárková 2, Fleková 7, Roupcová 1, Drozdová, Cholevová 9, Pokorná. Sedmimetrové hody: 2/0 – 2/1. Vyloučení: 3:2.

Michal Červenka, trenér českého týmu: „Dobrých patnáct minut jsme nebyli v zápase. Chyběl nám pohyb a důraz, soupeře jsme pustili až do čtyřbrankového náskoku. Již na konci prvního poločasu přišlo procitnutí. Pohledné útočné akce jsme neproměnili všechny, a tak soupeři zůstal náskok. Po deseti minutách druhého poločasu už jsme vedli, dokonce o dvě branky. Naše obrana se stala téměř neprůchodnou, zrychlili jsme přechodovou fázi, a i když jsme nebyli stoprocentní, převzali jsme vedení zápasu. Náskok v normální hrací době jsme neubránili, v prodloužení to však již vyšlo. A tak mohly vypuknout oslavy celkového pátého místa, které znásobila nominace Claudie Roupcové do all stars týmu turnaje.“