10.8.2018 otevřeno: 1447 x

Dorostenci na úvod šampionátu porazili Ukrajinu 27:21

Hned na úvod šampionátu si český dorostenecký výběr připsal výhru. Tým Ukrajiny Češi přehráli rozdílem šesti branek, brankář Šimon Mizera byl vyhlášen hráčem zápasu.

M18 EHF EURO Championship

Česká republika – Ukrajina 27:21 (14:9)

Čeští dorostenci úvodní zápas zvládli. Už o poločase vedli nad soupeřem z Ukrajiny poměrem 14:9 a bezpečný odstup si udrželi i ve druhé půli.

"K zápasu jsme všichni přistoupili zodpovědně Za začátku se nám dařilo v obraně i v útoku. Během zápasu jsme se přestali koncentrovat, dělali jsme někdy až zbytečné chyby a to nás stálo vyšší vedení v průběhu utkání, ale nakonec se nám to podařilo zlomit asi ve 45. minutě a pak už jsme si zápas pohlídali," komentoval utkání jeho nejlepší hráč brankář Šimon Mizera.

Sestava a branky České republiky: Mizera, Škalda 3, Sedlák 3, Zamarski 1, Mazurek, Kupa 4, Cvikl, Drbohlav 1, Václav, Votava, Noworyta 4, Březina 3, Očkovič 3, Holubec, Flajsar R., Flrajsar J. 5.
Nejvíce branek Ukrajiny: Kovalenko 4, Turchenko 4, Diakonu 4.
Rozhodčí: Jerlecki, Labun (POL). Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3. Vyloučení: 4:5 (přímá ČK Kukushkin).

Nominace pro přípravný trénink v Brně a EHF Championship 2018 v Rakousku:

MIZERA Šimon (HC Zubří), VOTAVA Jakub (Dukla Praha), ŠKALDA Jan (Dukla Praha), SEDLÁK Petr (Talent Plzeň), FLAJSAR Radek (TJ Sokol Nové Veselí), ZAMARSKI Alexandr (HCB Karviná), DRBOHLAV Štěpán (HBC Jičín), KUPA Jan (HK Lovosice), FLAJSAR Jakub (TJ Sokol Nové Veselí), MAZUREK David (HC Zubří), BŘEZINA Martin (Dukla Praha), CVIKL Martin (Talent Plzeň), OČKOVIČ Adam (KH Kopřivnice), VÁCLAV Vojtěch (TJ Sokol Nové Veselí), HOLUBEC Karel (Lokomotiva Louny), NOWORYTA Nikolas (HCB Karviná)
NÁHRADNÍCI: POLÁČEK Jaromír (TJ Náchod), ERBES Filip (TJ Sokol Nové Veselí), ČEJKA Mikuláš (Melsungen), LEFAN David (HC Zlín), MAZUR Matěj (SKP Frýdek Místek), ŘÍHA Martin (Talent Plzeň), ŠACHL Lukáš (HBC Jičín), DOJČINOVIČ Daniel (HK Lovosice), ŠTOHANZL Martin (TJ Sokol Nové Veselí), GREGOROVIČ Jiří (TJ Sokol Nové Veselí).